ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Zgłoś się na warsztaty Creative Masterclass

2018-12-10
0 komentarzy
3
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zgłoś się na warsztaty Creative Masterclass
fot. Emil Biliński
Ucz się o świetle od najlepszych! Zarejestruj się i weź udział w warsztatach Creative Masterclass

Creative Masterclass to wydarzenie fotograficzne organizowane cykliczne. Odbywa się w kilku europejskich krajach (Hiszpania, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) zwykle raz w kwartał. Jej polska edycja zadebiutowała w styczniu 2018 roku w Warszawie organizowana jest w różnych miastach. Kolejna edycja, ciesząca się jeszcze większym zainteresowaniem odbyła się na targach Film Video Foto w Łodzi 2018. Tym razem wszystkich entuzjastów fotografowania i filmowania zapraszamy w grudniu do Krakowa. Spotkanie poprowadzą Emil Biliński i Piotr Werner.

Głównym tematem spotkania będzie praca ze światłem przy produkcjach fotograficznych lub filmowych. Wydarzenie organizowane jest w formie seminarium warsztatowego, którego sporą część prowadzący poświęca na praktyczną sesję zdjęciową pracując na żywo.

Seminarium przeznaczone jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania i wiedzy fotograficznej. Ideą imprezy jest dostarczanie inspiracji, porządkowanie systemu pracy oraz podawanie przystępnej wiedzy praktycznej serwowanej przez profesjonalnych fotografów lub filmowców.

Na miejscu będzie również możliwość skorzystać z wiedzy specjalistów oraz przyjrzeć się bliżej najnowszym oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędziom, dzięki których praca z obrazem staje się łatwiejsza, lepsza i bardziej wydajna. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z niedostępnych gdzie indziej promocji realizowanych za pośrednictwem obsługującego imprezę sklepu foto wideo.


fot. Piotr Werner
fot. Piotr Werner

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w warsztatach należy do 17 grudnia do godziny 18:00 wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz uiścić opłatę w wysokości 99 zł (do 12 grudnia włącznie) lub 119 zł (od 13 grudnia do 17 grudnia). Gwarancją uczestnictwa jest wniesienie opłaty na konto bankowe, którego numer przekażemy w osobnym mailu wysyłanym na adres podany w formularzu.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w środę, 19 grudnia 2018 roku, w godzinach 9:00 - 19:30, w Studio Vintage II, przy ul. Kamiennej 12 w Krakowie. Liczba miejsc ograniczona. W trakcie warsztatów każdy uczestnik otrzyma poczęstunek w formie przerwy kawowej i lunchu.

Na Creative Masterclass zapraszają marki partnerskie - BenQ, X-Rite Photo&Video, Rotolight, Rogue Photographic Design oraz Expoimaging.


fot. Emil Biliński
fot. Emil Biliński

Prowadzący i przebieg warsztatów

Emil Biliński - estetyka światła i jej doskonalenie

Emil Biliński w ciągu ponad pięciogodzinnej sesji wprowadzi Was w świat swojej fotografii oraz wyzwań i możliwości jakich dostarcza profesjonalna praca fotograficzna. Podpowie skąd czerpać natchnienie, jak przygotować sesję zdjęciową oraz jak ją skutecznie przeprowadzić. W swoim panelu skoncentruje się na możliwościach kreatywnego wykorzystania oświetlenia oraz na podniesieniu jakości efektów pracy. W części filmowej opowie Wam również o swojej przygodzie z filmowaniem i wyprodukuje krótkie ujęcie filmowe z przeprowadzonej sesji.

Przebieg warsztatu:

  • Twórczość i warsztat pracy - Emil Biliński i jego portfolio. Biografia, system pracy włączając dobór odpowiednich narzędzi. Przegląd możliwości i przykłady wykorzystania sprzętu w różnych sytuacjach.
  • Ujęcia statyczne oraz fotografia podczas dynamicznej sesji sportowej - Praca z modelem i modelką. Sesja zdjęciowa i jej przygotowanie na żywo. Jak znaleźć lub stworzyć perfekcyjnie oświetlony kadr. Praca z modelką i modelem - ujęcia statyczne oraz fotografia podczas dynamicznej sesji sportowej.
  • Fundamenty profesjonalnej pracy fotograficznej. Pytania uczestników oraz panel dyskusyjny - Architektura jakościowej pracy oraz pytania i odpowiedzi uczestników. Panel dedykowany różnym aspektom powiązanym z jakością pracy fotograficznej. Kontrola koloru jako główny czynnik jakości podczas obróbki zdjęć. Praktyczny pokaz kalibracji bazujący na materiale zebranym podczas wykonanej na miejscu sesji zdjęciowej. Następnie głos oddamy uczestnikom, którzy zadawać będą pytania Emilowi oraz zgromadzonym ekspertom.
  • Filmowanie, czyli nowe horyzonty Twojej kreatywności - Praktyczny pokaz produkcji krótkiej sekwencji filmowej. Przygotowanie budżetowego planu wykorzystując możliwości i efekty światła ciągłego, nagranie z użyciem sprzętu fotograficznego oraz szybki montaż wideo. Efektem finalnym będzie 30 sekundowy klip podsumowujący przeprowadzoną przez nas sesję zdjęciową.

Piotr Werner - w świetle inspiracji

Podczas warsztatów zobaczycie i przekonacie się, jak niewiele jest potrzebne, aby stworzyć zdjęcia ciekawe oraz wzbudzające zachwyt. Pokaże Wam krok po kroku oraz w kilku setupach jak stworzyć piękne portrety używając od jednej do kilku lamp błyskowych z modyfikatorami.

Przebieg spotkania:

  • Twórcze działanie - Inspiracja, czyli jak pobudzić się do kreatywnego działania. Przegląd rzeczy, które mają wpływ, na to, że będziecie robić coraz lepsze zdjęcia.
  • Produktywność fotograficzna - Workflow i narzędziownia, Piotr omówi co w jego przypadku pomaga mu wydajniej i bardziej efektywnie fotografować i obrabiać zdjęcia.
  • Przykłady efektywnego wykorzystania światła systemowego w różnych sytuacjach - Sesja z modelką na żywo. Kilka konfiguracji, w których bazując na różnych wariantach sprzętowych przedstawione zostaną sposoby na kreatywne i najbardziej efektywne dopasowanie się do różnych sytuacji fotograficznych. Dowiecie się jak ustawiać oświetlenie oraz jak modyfikować i kontrolować błysk.

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl