ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Steve Jobs w panteonie zasłużonych dla fotografii Jan Wodziński

2016-08-21
4 komentarzy
20
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Steve Jobs w panteonie zasłużonych dla fotografii
Fotografia przedstawiająca Steve'a Jobs'a została stworzona przez Matthew'a Yohe'a. Wykorzystano ją na zasadach licencji CC BY-SA 3.0.
Za wkład w fotografię, wizjoner i twórca marki Apple, Steve Jobs znalazł się w szeregach International Photography Hall of Fame

Steve Jobs został wyróżniony przez International Photography Hall of Fame and Museum - instytucję z St. Louis, która od 1965 roku honoruje osoby mające największy wkład w szeroko pojętą fotografię. Wyróżnienie przyznano mu za wpływ, jaki wywarły na świat jego produkty, a w szczególności iPhone, dzięki któremu rozpowszechniła się fotografia mobilna. "Steve Jobs był amerykańskim wynalazcą i przedsiębiorcą. Jako współtwórca firmy Apple przyczynił się do powstania jednej z najbardziej innowacyjnych na świecie marek" - pisze IPHF. "Steve pomógł w utworzeniu produktów, które zrewolucjonizowały branżę kreatywną i stały się podstawowym wyposażeniem projektantów, filmowców, producentów muzycznych oraz fotografów".

IPHF ogłosiło wprowadzenie Jobsa w swój poczet w 50 rocznicę powstania instytucji, a także z okazji tegorocznego Światowego Dnia Fotografii. Wraz z nim wyróżniono także 7 innych osób "za zmysł artystyczny, innowacyjność a także znaczący wkład w sztukę fotografii oraz jej podstawy naukowe". Są to: filmowiec Ken Burns, XX-wieczny fotograf Ernst Haas, współtwórcy Photoshopa - John i Thomas Knoll, pionier druku cyfrowego Graham Nash, a także Sebastião Salgado i Annie Leibovitz.

Lista fotograficznych sław liczy obecnie 73 nazwiska. Wśród nich są: Ansel Adams, Richard Avedon, czy Henri Cartier-Bresson. Wszystkich wyróżnionych możecie poznać na stronie IPHF.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl