ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Wszyscy Jesteśmy Fotografami z Andrzejem Świetlikiem

2016-05-16
1 komentarzy
17
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wszyscy Jesteśmy Fotografami z Andrzejem Świetlikiem
Łódź Kaliska, Siostry wg Łodzi Kaliskiej, 1989
"Spacer po linie, czyli między komercją a sztuką" - pod takim tytułem odbędzie się kolejne spotkanie w ramach WJF, które poprowadzi Andrzej Świetlik

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się wyjątkowo w środę 18 maja o godz. 19:00 (barStudio w Teatrze Studio, Pl. Defilad 1, Warszawa). Tym razem na scenie Andrzej Świetlik, a tematem wieczoru będzie "Spacer po linie, czyli między komercją a sztuką". 

"Ten temat jest rodem z moich doświadczeń i odwiecznych rozterek z nich wynikających" - mówi Andrzej Świetlik, współtwórca awangardowo-anarchistycznej grupy Łódź Kaliska. "Przygotowując się do spotkania w ramach WJF rozmawiałem z kilkoma osobami wykonującymi fotografie z różnych powodów: ekspresji artystycznej, praktyki zarobkowej /różnych specjalizacji/, hobby, pamiątkowej... Starałem się dowiedzieć, czy/jak określają pole swojej aktywności oraz prosiłem o komentarz na temat tego rodzaju fotografii, której nie uprawiają, która jest na antypodach ich zainteresowań i praktyki. Zestawienie tych wypowiedzi dało niezwykle ciekawy obraz, niczym kolaż różnych postaw ideowych i ich konsekwencji. Do tego dokładam swoją opowieść o fotografii Łodzi Kaliskiej ulokowanej w polu sztuki oraz fotografii komercyjnej, dającej środki na życie i realizację projektów artystycznych. Omawiam wzajemny wpływ jednego doświadczenia na drugie oraz zastanawiam się gdzie jestem dzisiaj jako osoba zanurzona przez wiele lat w świecie fotografii i sztuki.

Więcej o spotkaniu na: Fb/wszyscyjestesmyfotografami oraz wszyscyjestesmyfotografami.blogspot.com

Andrzej Świetlik - współtwórca awangardowo-anarchistycznej grupy Łódź Kaliska. Aktywny na polu sztuki i reklamy. Absolwent ASP w Warszawie. Głównym tematem jego zdjęć jest człowiek, od portretu po artystyczną impresję. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: “Portrety świetliste”, “Ciszej nieco”, “Jak dzieci”, “Nadziei 5”, “Bajki”, “Błękitny Świetlik”, “Artyści starali się przychodzić, chętnie”. Wspólnie z artystami Łodzi Kaliskiej wielokrotnie wystawiał w prestiżowych galeriach na całym świecie: w Marsylii, Tokio, Pekinie, Wiedniu, Kolonii, Budapeszcie. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl