ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Czterech Polaków nominowano do Joop Swart Masterclass 2016 Antoni Żółciak

2016-03-21
4 komentarzy
24
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Czterech Polaków nominowano do Joop Swart Masterclass 2016
Jedne z warsztatów organizowanych przez World Photography Organisation
Karolina Jonderko, Michał Siarek, Tomasz Lazar i Wiktoria Wojciechowska zostali nominowani do udziału w warsztatach Joop Swart Masterclass 2016

Joop Swart Masterclass to flagowe warsztaty World Photography Organisation, organizatora prestiżowego konkursu World Press Photo. Ich głównym zadaniem jest kształtowanie, szkolenie i promowanie młodych, utalentowanych dziennikarzy zajmujących się mediami wizualnymi. Największy nacisk podczas zajęć kładzie się na właściwe opowiadanie historii za pośrednictwem zdjęć i filmów, ale również na odpowiedzialne, dziennikarskie podejście do tematu.

Warsztaty organizowane są corocznie od 1994 roku. Przez większość zainteresowanych traktowane są jako jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu. Zgłoszenia mogą nadsyłać jedynie zawodowi fotografowie, którzy już mogą pochwalić się pewnymi dokonaniami w dziedzinie fotoreportażu lub fotografii dokumentalnej.

W tegorocznej edycji 167 fotografów (56 kobiet i 111 mężczyzn z 59 państw) walczy o możliwość dostania się na cykl zajęć, które odbędą się w Amsterdamie w drugiej połowie roku. W grupie znaleźli się Karolina Jonderko, Michał Siarek, Tomasz Lazar i Wiktoria Wojciechowska.

Naszych rodaków i ich konkurentów wybierał specjalny komitet złożony ze 171 zawodowych fotoreporterów. Nazwiska osób, które ostatecznie wezmą udział w warsztatach, poznamy 23 kwietnia.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl