ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Bartosz Haduch zdobywcą National Award w konkursie SWPA Antoni Żółciak

Bartosz Haduch zdobywcą National Award w konkursie SWPA
I miejsce w konkursie National Awards przy Sony World Photography Awards 2016, fot. Bartosz Haduch
"Okno na Teshima" Bartosza Haducha zostało uznana najlepszym zdjęciem wśród polskich zgłoszeń w konkursie Sony World Photography Awards 2016

Jednym z najważniejszych wydarzeń konkursu Sony World Photography Awards 2016 są - przyznawane już po raz czwarty - nagrody National Awards. Zadaniem panelu jurorów jest wyłonienie najlepszych, pojedynczych zdjęć, które wykonali fotografowie z danego kraju.

W tym roku według sędziów, najlepsze polskie zdjęcie to "Okno na Teshima" autorstwa Bartosza Haducha - na co dzień architekta, nauczyciela akademickiego i fascynata urbanistyki. "Architektura zawsze była moją pasją", mówi Bartosz. "Cieszy mnie nie tylko jej projektowanie, lecz także pisanie o niej i ukazywanie jej na zdjęciach".

W ramach nagrody laureat otrzyma aparat Sony A7 II. Co więcej, przewidziano prezentację jego zdjęcia na wystawie w londyńskim Somerset House (od 22 kwietnia do 8 maja). Trafi ono ponadto do corocznego albumu Sony World Photography Awards.

Drugie miejsce zajął Filip Wolak, jeden z finalistów Sony World Photography Awards 2016 w kategorii profesjonalnej. Twórcę doceniono za lotnicze zdjęcie przykrytego śniegiem Central Parku w Nowym Jorku. Polak wyprowadził się do Stanów w 1999 roku, gdzie od razu zaczął fotografować życie nocne w Big Apple. W roku 2011 swoją pasję zamienił w zawód - w realizowaniu niekonwencjonalnych zleceń pomaga mu licencja pilota. "Kadr wykonałem pewnego rześkiego, zimowego poranka w marcu 2015 roku. Zasiadłem za sterami Cessny, wzbiłem się na 3 kilometry, ponad zastrzeżoną przestrzeń powietrzną Nowego Jorku i, z odrobiną planowania i szczęścia, byłem w stanie zrobić to zdjęcie", opowiada Filip.


II miejsce w konkursie National Awards przy Sony World Photography Awards 2016, fot. Filip Wolak
II miejsce w konkursie National Awards przy Sony World Photography Awards 2016, fot. Filip Wolak

Trzecie miejsce zajął Patryk Kuleta, absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i grafik-freelancer. O ile tym ostatnim zarabia na życie, tak fotografia stanowi dla niego zarówno hobby, jak i sposób na urozmaicenie swoich projektów. Większość swoich zdjęć wykonuje przy użyciu smartfonu; zdobył m.in. drugie miejsce w jednej z kategorii konkursu Mobile Photography Awards 2013.


III miejsce w konkursie National Awards przy Sony World Photography Awards 2016, fot. Patryk Kuleta
III miejsce w konkursie National Awards przy Sony World Photography Awards 2016, fot. Patryk Kuleta
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl