ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Adam Żądło w finale programu studenckiego SWPA 2016 Antoni Żółciak

2016-03-01
1 komentarzy
24
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Adam Żądło w finale programu studenckiego SWPA 2016
fot. Adam Żądło
Kolejny Polak w finale Sony World Photography Awards 2016. Adam Żądło znalazł się w gronie finalistów sekcji studenckiej

Już od kilku dni znamy nazwiska finalistów profesjonalnych kategorii Sony World Photography Awards, w ramach których doceniono trzech naszych rodaków. W programie studenckim, którego wyniki podano dzisiaj, wyróżniono kolejnego Polaka - Adama Żądło.

23-letni Adam na co dzień studiuje na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Do konkursu zgłosił zdjęcie "Pasterze", które wykonał w rodzinnym Pcimiu. "Moja rodzina ma tam gospodarstwo hodowlane, to właśnie z niego czerpałem inspiracje", mówi autor i dodaje: "Znalezienie odpowiedniego miejsca w lesie nie było łatwym zadaniem, podobnie jak opanowanie trudnych warunków oświetleniowych. O wszystko to musiałem zadbać i jednocześnie zwracać uwagę na swoje owce". Na zdjęciu, poza zwierzętami, widać jeszcze brata Adama ("elf z tabletem") i jego siostrę.

O sukcesie Adama wypowiedziała się również Agata Pankiewicz z pracowni fotografii krakowskiej ASP. "Nasza instytucja nominowana jest już trzeci raz. Chcielibyśmy powtórzyć sukces Natalii Wiernik, która w 2013 roku zdobyła najwyższe laury konkursowe".

Na Adama Żądło czeka teraz kolejne zadanie. Otrzyma on od Sony bezlusterkowiec A7, za pomocą którego będzie miał zrealizować następną serię zdjęć. W ten sposób będzie mógł zmierzyć się z pozostałymi finalistami, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca programu studenckiego. Ostateczne wyniki konkursu poznamy 21 kwietnia w Londynie.

Laureat wygra dla swojej uczelni sprzęt fotograficzny o wartości 30 tys. euro. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronach organizatora.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl