ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem

2015-09-02
5 komentarzy
2
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem
Zapraszamy na fotograficzną sesję portretową i spotkanie ze znakomitym portrecistą - Andrzejem Świetlikiem

Akcja "Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem" odbędzie się w ramach 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego i jest wynikiem współpracy TEATRu WARSawy oraz Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Projekt ten nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Zbliżenie to ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę, czy wreszcie znalezienie porozumienia, momentu, ciszy, zdjęcie maski i sfotografowanie prawdziwego "ja". Projekt "Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z..." został pomyślany jako wydarzenie cykliczne. Na kolejne jego odsłony zaprosimy niebawem. Akcja "Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem" odbędzie się w następujących dniach:

  • 5 września 2015 roku, w godz. 11:00 - 19:00, Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7) - 7 sesji portretowych. Każdy uczestnik będzie miał 60 minut, podczas których w wyniku spotkania i rozmowy z artystą powstanie portret autorstwa Andrzeja Świetlika. Każdy z uczestników otrzyma portret w formie wydruku archiwalnego. Fotografia będzie sygnowana przez autora. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.
  • 6 września 2015 roku, godz. 19:00, Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7) - spotkanie z Andrzejem Świetlikiem, które poprowadzi Piotr Ratajczak. Wstęp wolny.

Warunki uczestnictwa w sesji portretowej:

  • zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, telefon oraz adres do korespondencji będą przyjmowane na adres: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową po przyjęciu zgłoszenia. W akcji portretowania mogą uczestniczyć tylko pojedyncze osoby. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • koszt wykonania portretu wraz z sygnowanym wydrukiem: 200 zł płatne przed spotkaniem na rachunek bankowy organizatora.

Andrzej Świetlik - ur. 1951, absolwent ASP w Warszawie. Współtwórca awangardowo-anarchistycznej grupy Łódź Kaliska. Pracuje na polu sztuki i reklamy. Głównym tematem jego zdjęć jest człowiek, od portretu po artystyczną impresję. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: "Portrety świetliste", "Ciszej nieco", "Jak dzieci", "Nadziei 5", "Bajki", "Błękitny Świetlik", "Artyści starali się przychodzić, chętnie". Wspólnie z artystami Łodzi Kaliskiej wielokrotnie wystawiał w prestiżowych galeriach na całym świecie: w Marsylii, Tokio, Pekinie, Wiedniu, Kolonii, Budapeszcie. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Piotr Ratajczak - ur. 1975, absolwent reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, pełnił m.in. funkcję Dyrektora Artystycznego Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, kierownika literackiego Teatru Współczesnego w Szczecinie, jest szefem artystycznym festiwalu Konfrontacje Młodych m-Teatr w Koszalinie, a także członkiem rady programowej Festiwalu Kontrapunkt. W 2015 r będzie członkiem Jury 13 Ogólnopolskiego przeglądu Monodramu Współczesnego. Jako reżyser zrealizował ponad 20 spektakli w teatrach w Szczecinie, Lublinie, Koszalinie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Zielonej Górze, Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu, Krakowie. W Teatrze WARSawy wyreżyserował monodramy: "I będą święta", "Tato nie wraca" Piotra Rowickiego w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej. W październiku 2015 r odbędzie się ich kolejna premiera w jego reżyserii pt.: „Wojna to tylko kwiat”.

Więcej informacji: www.wszyscyjestesmyfotografami.blogspot.com, www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami, www.teatrwarsawy.pl, www.facebook.com/TEATRWARSawy

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl