ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Seria darmowych warsztatów Akademii Fotografii na MFK

Seria darmowych warsztatów Akademii Fotografii na MFK
fot. Mateusz Luzar
Akademia Fotografii organizuje bezpłatne warsztaty tematyczne w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie

Aż pięć różnotematycznych warsztatów poprowadzi Akademia Fotografii na tegorocznym festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Wśród pozycji znajdziemy zajęcia dla dzieci, warsztaty fotografii ulicznej, reklamowej, architektury i pejzażu miejskiego, oraz warsztaty z animacji poklatkowych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymaga zarejestrowania się. Programy warsztatów i terminy znajdziecie poniżej oraz na stronie organizatora i na FB.

1. Warsztaty dla dzieci - Luksografia

Warsztaty dla dzieci

Prowadzący: Akademia Fotografii
Data: 31.05 w godz.: 12:00-16:00
Miejsce: AF I, ul. Grodzka 60/9a
Liczba uczestników: 10
Termin zgłoszeń: 22 maja
Informacje: www.akafoto.pl/dzieciaki

 

Warsztaty dla dzieci w Akademii Fotografii, to wyjątkowe zajęcia z szerokim wachlarzem atrakcyjnych działań fotograficzno – plastycznych, poruszające zagadnienia związane z historią kultury i sztuki oraz pobudzające proces twórczy u dzieci. Wszystko odbywa się w atmosferze dobrej zabawy i radości. Naszą strategią warsztatową jest edukacja, Inspiracja i zabawa.

Dowiadujemy się jak wywołuje się zdjęcia z klasycznego aparatu, jak pracuje się w ciemni. Czyli jak powstawały zdjęcia, gdy nie było komputerów. Jak wywoływało się film, jak z niego przekładało się zdjęcia na papier. Będziemy mieć okazję zwiedzić prawdziwą ciemnię, zobaczyć jak działa powiększalnik, a nawet wywołać swoje zdjęcie, zrobione metodą luksografii.

Zapisy

Warsztaty są bezpłatne, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń - zainteresowani proszeni są o przesłanie zgłoszenia do 22.05 na adres: warsztaty.photomonth@akademiafotografii.pl. Prosimy o wpisanie "Warsztaty dla dzieci - Photomonth" w tytule maila. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w warsztatach zostaną powiadomione mailowo 25.05.

2. Warsztaty street photo

Warsztaty street photo

Prowadzący: Jarosław Praszkiewicz, wykładowca Akademii Fotografii
Data: 7.06 w godz.: 10:00 – 16:00
Miejsce: AF II, ul. św. Tomasza 17
Liczba uczestników: 12
Termin zgłoszeń: 29 maja

 

Warsztaty rozpoczną się od krótkiego wprowadzenia na temat fotografii ulicznej. Kolejna część obejmie zajęcia praktyczne w przestrzeni miejskiej. Warsztaty zakończą się omówieniem oraz dyskusją na temat wykonanego materiału. Poprowadzi je Jarosław Praszkiewicz - wykładowca Akademii Fotografii, doświadczony fotoreporter prasowy. Współpracuje między innymi z agencją Associated Press. Jego zdjęcia ukazywały się w Polityce, Wprost, Gazecie Wyborczej, New York Times czy The Times.

Zapisy

Warsztaty są bezpłatne. Zainteresowani proszeni są o przesłanie do 29.05 zgłoszenia na adres: warsztaty.photomonth@akademiafotografii.pl. Prosimy o wpisanie "Warsztaty Street Photo - Photomonth" w tytule maila. Wylosowane osoby zostaną powiadomione mailowo 1.06.

3. Warsztaty architektury i pejzażu miejskiego - Interwencje

Warsztaty architektury i pejzażu miejskiego

Prowadzący: Maciej Stępiński, wykładowca Akademii Fotografii
Data: 6-7.06 (sob-ndz) w godz.: 10:00-16:00
Miejsce: AF II, ul. Św. Tomasza 17
Liczba uczestników: 12
Termin zgłoszeń: 22 maja

 

Warsztaty obejmą wykład oraz omówienie zgłoszonych przez uczestników portfolio. Kolejną częścią będą zajęcia praktyczne polegające na określeniu, odnalezieniu oraz sfotografowaniu miejsc, w których współczesna architektura zastępuje miejsca historyczne czy puste przestrzenie. Warsztaty zakończą się wspólną dyskusją oraz oceną najciekawszych prac. Rozrastające się miasto pochłania tereny pejzażu naturalnego, lub transformuje istniejące miejsca, nadając im nowe funkcje. Interwencja często przebiega dyskretnie i integruje się z istniejącym otoczeniem. Ale coraz częściej jest brutalną ingerencją, która burzy dotychczasowy ład architektoniczny.

Warsztaty poprowadzi Maciej Stępiński - artysta, miłośnik motoryzacji i sadownictwa. Absolwent ASP w Warszawie oraz École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles, obecnie także wykładowca fotografii współczesnej, doktorant na wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie oraz wykładowca Akademii Fotografii.

Zapisy

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy - zainteresowani proszeni są o przesłanie do 22.05 zgłoszenia i swojego portfolio na adres: warsztaty.photomonth@akademiafotografii.pl. Prosimy o wpisanie "Warsztaty Interwencje - Photomonth" w tytule maila. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w warsztatach zostaną powiadomione mailowo 29.05.

4. Warsztaty fotografii reklamowej

Warsztaty fotografii reklamowej

Prowadzący: Mateusz Luzar, wykładowca Akademii Fotografii
Data: 6-7.06 (sob-ndz) w godz.: 10:00-16:00
Miejsce: 1 dzień: AF II, ul. Św. Tomasza 17 / 2 dzień: AF I, ul. Grodzka 60/9a
Liczba uczestników: 12
Termin zgłoszeń: 22 maja

 

Warsztaty obejmą wykład poruszający tematy takie jak: rynek fotografii reklamowej, pracę w zespole, oświetlanie planu zdjęciowego w studio (charakterystyka rodzajów światła; pomiar światła zastanego ciągłego i wyładowczego; końcówki modelujące; kontrola światłocienia; kontrola i separacja poszczególnych części planu; praca z wieloma lampami). Kolejna część warsztatów obejmie przeprowadzenie profesjonalnej sesji reklamowej oraz późniejszą postprodukcję. Prowadzącym jest Mateusz Luzar - fotograf reklamowy, oświetleniowiec, wykładowca Akademii Fotografii, właściciel STUDIA DACH. Jego sesje były publikowane w takich magazynach jak: Elle, InStyle, Cosmopolitan, Lounge.

Zapisy

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy - zainteresowani proszeni są o przesłanie do 22.05 zgłoszenia i swojego portfolio na adres: warsztaty.photomonth@akademiafotografii.pl. Prosimy o wpisanie "Warsztaty fotografii reklamowej - Photomonth" w tytule maila. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w warsztatach zostaną powiadomione mailowo 29.05.

5. Warsztaty z animacji poklatkowej

Warsztaty z animacji poklatkowej

Prowadzący: Agnieszka Szuścik, wykładowca Akademii Fotografii
Data: 6-7.06 (sob-ndz) w godz.: 10:00-16:00
Miejsce: AF I, ul. Grodzka 60/9a
Liczba uczestników: 20
Termin zgłoszeń: 29 maja

 

Warsztaty animacji poklatkowej to wspólne tworzenie krótkiego filmu najbardziej magiczną z technik warsztatowych. Uczestnicy wysłuchają wykładu, obejrzą najlepsze animacje poklatkowe wszechczasów i ostatnich lat i wreszcie wspólnie, od początku do końca, stworzą animowaną formę audiowizualną za pomocą aparatu fotograficznego.

Warsztaty prowadzi Agnieszka Szuścik, doktorantka PWSFTviT w Łodzi. Wykładowczyni Akademii Fotografii. Studiowała fotografię w Łódzkiej PWSFTviT, montaż filmowy w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz komunikację społeczną na filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Jej prace można było zobaczyć m.in. w TVP Kultura, na Camerimage, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Festiwalu Dwa Brzegi czy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Szuka styku sztuki, współczesnych mediów oraz specyfiki kultury cybernetyczno-konsumpcyjnej.

Zapisy

Warsztaty są bezpłatne. Zainteresowani proszeni są o przesłanie do 29.05 zgłoszenia na adres: warsztaty.photomonth@akademiafotografii.pl. Prosimy o wpisanie "Warsztaty animacji poklatkowej - Photomonth" w tytule maila. Wylosowane osoby zostaną powiadomione mailowo 1.06.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl