ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Premiera książki Jacka Boneckiego "Jak fotografować smartfonem"

2015-05-08
1 komentarzy
18
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Premiera książki Jacka Boneckiego "Jak fotografować smartfonem"
O rewolucji, której nie boją się prawdziwi zawodowcy, czyli "Jak fotografować smartfonem" - na rynek wchodzi nowa książka Jacka Boneckiego

Jacek Bonecki
"Jak fotografować smartfonem"

Oprawa: miękka, Format: 13 x 21 cm, Stron: 400, Cena: 39,90 zł

www.burdaksiazki.pl

 

W XXI wieku fotografia stała się wszechobecna. Digitalizacja spowodowała, że jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Fotografia smartfonowa - czy nadal możemy nazywać ją sztuką? Czy należałoby wręcz mówić o odrębnej dziedzinie? Tajniki warsztatu fotografii smartfonowej w przystępny sposób przybliża nam Jacek Bonecki w swojej najnowszej książce, która już 20 maja ukaże się nakładem wydawnictwa National Geographic.

W "Jak fotografować smarftonem" Jacek Bonecki, znakomity i ceniony fotograf-artysta podpowiada, jak robić dobre zdjęcia komórką. Podkreśla, że aby powstał ciekawy, przykuwający uwagę obraz, nie wystarczy tylko klik. Potrzebna jest jeszcze umiejętność patrzenia. I tego uczy w swojej książce, a wszystkie porady ilustruje przykładami własnych fotografii - oczywiście, wykonanymi smartfonem! W książce Bonecki przekonuje także, że fotografia smartfonowa jest nie tylko naszą codziennością, ale także rodzajem sztuki - pełnoprawnej dziedziny fotografii, w której każdy z nas może być artystą.


Z książki: Jacek Bonecki "Jak fotografować smartfonem"
Z książki: Jacek Bonecki "Jak fotografować smartfonem"

Pierwsza część książki zawiera mnóstwo informacji o samym sprzęcie, co pomoże nam wybrać właściwe urządzenie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Dowiemy się o podstawowych zasadach posługiwania się "smartfonowym aparatem", jak pracować ze światłem, jak używać wszystkich "tajemniczych" funkcji z menu np. korekta ekspozycji, balans bieli, ustawianie ostrości. Czyli co możemy zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać możliwości swojego urządzenia i wyjść poza ustawienia standardowe.

Gdy już poznamy możliwości naszej komórki przechodzimy do części warsztatowej, w której Jacek Bonecki daje praktyczne wskazówki jak robić portrety, autoportrety, czyli tzw. selfie, jak fotografować architekturę, formę czy robić zdjęcia w ruchu, co bywa przydatne przy fotografowaniu dzieci, zwierząt, czy rodzinnych imprez. "Zawsze powtarzam, że fotografia jest sztuką patrzenia i rejestrowania obrazu za pomocą narzędzia i nie ważne czy to aparat cyfrowy, analogowy, camera obscura, czy wreszcie telefon. Ta książka jest dla ludzi otwartych, nowoczesnych, którzy podążają za nowinkami, dla tych, którzy chcą robić dobre zdjęcia smartfonem, dla tych, którzy kochają fotografię tak jak ja" - mówi Jacek Bonecki.


Z książki: Jacek Bonecki "Jak fotografować smartfonem"
Z książki: Jacek Bonecki "Jak fotografować smartfonem"

Jacek Bonecki - urodzony w 1969 r., fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny, dziennikarz. Ma na swoim koncie nie tylko kilkaset produkcji telewizyjnych, ale także wiele wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Wykładał w wielu szkołach fotograficznych w Polsce. Prowadzi warsztaty fotograficzne, w tym warsztaty z fotografii ekstremalnej, które cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników. Realizując swoją pasję podróżowania, odwiedził ponad siedemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Wspomnienia z podróży umieścił w książkach: "Fotograf w podróży", "Przystanek Dakar – rajd okiem fotografa".


Z książki: Jacek Bonecki "Jak fotografować smartfonem"
Z książki: Jacek Bonecki "Jak fotografować smartfonem"

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl