ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Bogdan Dziworski odznaczony złotym medalem Gloria Artis Krzysztof Mularczyk

2014-12-14
1 komentarzy
42
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Bogdan Dziworski odznaczony złotym medalem Gloria Artis
fot. Bogdan Dziworski
Za zasługi dla polskiej kultury Bogdan Dziworski, operator filmowy, fotograf i reżyser, otrzymał złoty medal Gloria Artis

Z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, Bogdan Dziworski - operator filmowy, fotograf, reżyser, scenarzysta - otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na uroczystości odznaczono 16 osób, wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Marek Koterski, Feliks Falk, Filip Bajon, czy Magdalena Zawadzka-Holoubek.

Bogdan Dziworski jest autorem ponad 40 filmów krótkometrażowych, średniometrażowych i fabularnych, laureatem wielu międzynarodowych nagród, oraz autorem wielu indywidualnych wystawach w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Berlinie. Urodzony w 1941 roku, obronił 1967 dyplom na Wydziale Operatorskim PWSTiF w Łodzi. Jest wykładowcą (pełnił też funkcję dziekana) Wydziału Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, członkiem honorowym Związku Polskich Artystów Fotografików oraz ZAIKS-u.

Wśród fotografów nazywany jest polskim Eliottem Erwittem i mistrzem fotografii ulicznej. W latach 70. był blisko przyjęcia do słynnej agencji Magnum, jednak poświęcił się filmowi. Z fotografii na szczęście nigdy nie zrezygnował.

Na łamach Digital Camera rozmawialiśmy z nim o współczesnej fotografii ulicznej, sztuce patrzenia i szukania tematu. Treść rozmowy i przegląd jego twórczości znajdziecie na naszej stronie w wywiadzie "Bogdan Dziworski - Interesujący jest tylko człowiek".

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl