ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Ruszył Getty Grants - konkurs grantowy dla projektów fotograficznych Antoni Żółciak

2014-04-17
0 komentarzy
23
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Ruszył Getty Grants - konkurs grantowy dla projektów fotograficznych
Szukasz finansowania dla swojego projektu fotograficznego? Warto zainteresować się grantami Getty - w tym roku przewidziano ich aż 10, o łącznej wartości 130 tys. dolarów

Z okazji 10-lecia programu Getty Grants popularny bank zdjęć zdecydował się na przyznanie 10 nagród. Przewidziano bowiem sześć grantów dla pasjonatów szeroko pojętych edytoriali, trzy granty dla osób zainteresowanych niesieniem pomocy organizacjom non-profit i jeden dla młodych portrecistów.

W kategorii Editorial Photography przekazanych zostanie pięć nagród po 10 tys. dolarów. Dodatkowe wyróżnienie będzie też przyznane w ramach porozumienia z fundacją Lean In, jeśli fotograf zainteresuje się tematyką "kobiet lub dziewczyn udzielających się w swoich społecznościach".

Creative Grants to kolejna sekcja, tym razem poświęcona organizacjom non-profit. Wymagana jest tu współpraca fotografa (lub filmowca) z agencją kreatywną, mająca na celu przedstawienie określonego problemu w jak najbardziej atrakcyjny wizualnie sposób. Do rąk artystów trafi łącznie 60 tys. dolarów.

Interesujący jest również koncept grantu Contour by Getty Images Portrait Prize, gdzie rozważane będą zgłoszenia fotografów portretowych z maksymalnie pięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

Ostatnią atrakcją Getty Grants jest wsparcie mentorskie fotografów poniżej 30 roku życia w programie Emerging Talent Award.

Swoje aplikacje możecie zgłaszać do 15 maja bieżącego roku. Szczegółowe informacje o grantach Getty znajdziecie tutaj.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl