ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Edycja

Jak złożyć fotoksiążkę w Lightroomie [wideo]

2015-10-28
3 komentarzy
68
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jak złożyć fotoksiążkę w Lightroomie [wideo]
Zobaczcie, jak samodzielnie zaprojektować fotoksiążkę z pomocą modułu Book, dostępnego w programie Photoshop Lightroom
Foto

Sposób na czcionkę

Wybierz kolor czcionki, który pasuje do podpisywanego nią zdjęcia. Oto prosty sposób na pobieranie próbek barw dopełniających: wybierz font, a następnie kliknij pole koloru w panelu Type. Przytrzymaj wciśnięty przycisk myszy wewnątrz próbnika koloru, po czym przeciągnij go na zdjęcie, cały czas nie zwalniając przycisku. W ten sposób pobierzesz próbkę koloru z fotografii

Nieważne, czy chcesz wydrukować portfolio, udokumentować jakieś wydarzenie, pokazać znajomym zdjęcia z wakacji, zaprojektować album rodzinny lub zaprezentować jakiekolwiek inne zdjęcia – fotoksiążka jest idealnym sposobem, aby tego dokonać. Oprócz satysfakcji ze stworzenia swojej własnej książki, będziesz miał także szansę opowiedzenia historii oraz zaprojektowania okładek.

Na rynku jest wiele firm oferujących produkcję fotoksiążek. Niektóre z nich udostępniają nawet własne oprogramowanie do jej zbudowania. Jednak jeśli wolisz, możesz sam zaprojektować fotoksiążkę, a następnie przekazać ją w formacie PDF lub plików JPEG do wybranej drukarni. W tym samouczku pokażemy Ci, jak skonstruować album od podstaw, począwszy od wyboru zdjęć, a na wysłaniu go do druku kończąc.

Jeżeli masz zbiór najnowszych zdjęć, idealnie nadających się do wykonania fotoksiążki, lub zapomniany folder z fotografiami, zalegającymi gdzieś na dysku, czemu by nie zaprojektować z nich swojego własnego albumu? Jest to zadanie niezwykle proste i szybkie do wykonania, dzięki dostępnemu modułowi Book w Lightroomie.

Obejrzyj tutorial wideo o tym, jak zaprojektować fotoksiążkę

Składanie fotoksiążki w Lightroomie - krok po kroku

Tworzymy nową kolekcję
Kliknij zakładkę Library. Jeśli chcesz użyć obrazów
z naszej płyty, kliknij Importuj. Jeżeli własnych zdjęć,
wybierz te, które Cię interesują i oceń je za pomocą
gwiazdek. Zaznacz pliki i kliknij ikonę plusa w panelu
Collections. Wybierz Create Collection i nazwij album.
Tworzymy nową kolekcję Kliknij zakładkę Library. Jeśli chcesz użyć obrazów z naszej płyty, kliknij Importuj. Jeżeli własnych zdjęć, wybierz te, które Cię interesują i oceń je za pomocą gwiazdek. Zaznacz pliki i kliknij ikonę plusa w panelu Collections. Wybierz Create Collection i nazwij album.
1
Tworzymy nową kolekcję
Kliknij zakładkę Library. Jeśli chcesz użyć obrazów z naszej płyty, kliknij Importuj. Jeżeli własnych zdjęć, wybierz te, które Cię interesują i oceń je za pomocą gwiazdek. Zaznacz pliki i kliknij ikonę plusa w panelu Collections. Wybierz Create Collection i nazwij album.
Określamy atrybuty książki
Kliknij moduł Book. W panelu ustawień z prawej
strony ustal rozmiar i rodzaj papieru dla swojej
książki. Przejdź do Auto Layout, wybierz gotowy styl,
a następnie kliknij przycisk Auto Layout. Kolekcja
obrazów zostanie automatycznie rozmieszczona.
Określamy atrybuty książki Kliknij moduł Book. W panelu ustawień z prawej strony ustal rozmiar i rodzaj papieru dla swojej książki. Przejdź do Auto Layout, wybierz gotowy styl, a następnie kliknij przycisk Auto Layout. Kolekcja obrazów zostanie automatycznie rozmieszczona.
2
Określamy atrybuty książki
Kliknij moduł Book. W panelu ustawień z prawej strony ustal rozmiar i rodzaj papieru dla swojej książki. Przejdź do Auto Layout, wybierz gotowy styl, a następnie kliknij przycisk Auto Layout. Kolekcja obrazów zostanie automatycznie rozmieszczona.
Układamy zdjęcia
Możesz zmieniać kolejność fotografii, przeciągając
dowolne zdjęcie z jednej strony na inną. Jeśli chcesz
usunąć daną kartkę, wystarczy ją zaznaczyć i nacisnąć
Delete. Numery widoczne nad każdym ze zdjęć
informują, ile razy pojawiło się ono już w fotoksiążce.
Układamy zdjęcia Możesz zmieniać kolejność fotografii, przeciągając dowolne zdjęcie z jednej strony na inną. Jeśli chcesz usunąć daną kartkę, wystarczy ją zaznaczyć i nacisnąć Delete. Numery widoczne nad każdym ze zdjęć informują, ile razy pojawiło się ono już w fotoksiążce.
3
Układamy zdjęcia
Możesz zmieniać kolejność fotografii, przeciągając dowolne zdjęcie z jednej strony na inną. Jeśli chcesz usunąć daną kartkę, wystarczy ją zaznaczyć i nacisnąć Delete. Numery widoczne nad każdym ze zdjęć informują, ile razy pojawiło się ono już w fotoksiążce.
Projektujemy strony
Zaznacz dowolną stronę, a następnie kliknij
małą strzałkę pod nią, aby wskazać, jak ma ona
wyglądać. My wybraliśmy szablon o nazwie „4 photos”.
Żeby powiększyć podgląd, kliknij jedną z trzech ikon
opcji widoku, widocznych z lewej strony u dołu.
Projektujemy strony Zaznacz dowolną stronę, a następnie kliknij małą strzałkę pod nią, aby wskazać, jak ma ona wyglądać. My wybraliśmy szablon o nazwie „4 photos”. Żeby powiększyć podgląd, kliknij jedną z trzech ikon opcji widoku, widocznych z lewej strony u dołu.
4
Projektujemy strony
Zaznacz dowolną stronę, a następnie kliknij małą strzałkę pod nią, aby wskazać, jak ma ona wyglądać. My wybraliśmy szablon o nazwie „4 photos”. Żeby powiększyć podgląd, kliknij jedną z trzech ikon opcji widoku, widocznych z lewej strony u dołu.
Projektujemy okładkę
Wybierz jeden z szablonów, a następnie ikonę
Add Photo Text i wpisz tytuł. Określ rozmiar i krój
czcionki w opcjach panelu Type. Możesz dowolnie
zmieniać pozycję pola tekstowego, przeciągając je
w górę lub w dół. Aby umieścić napis na grzbiecie,
kliknij go i wpisz wymyślony przez siebie tekst.
Projektujemy okładkę Wybierz jeden z szablonów, a następnie ikonę Add Photo Text i wpisz tytuł. Określ rozmiar i krój czcionki w opcjach panelu Type. Możesz dowolnie zmieniać pozycję pola tekstowego, przeciągając je w górę lub w dół. Aby umieścić napis na grzbiecie, kliknij go i wpisz wymyślony przez siebie tekst.
5
Projektujemy okładkę
Wybierz jeden z szablonów, a następnie ikonę Add Photo Text i wpisz tytuł. Określ rozmiar i krój czcionki w opcjach panelu Type. Możesz dowolnie zmieniać pozycję pola tekstowego, przeciągając je w górę lub w dół. Aby umieścić napis na grzbiecie, kliknij go i wpisz wymyślony przez siebie tekst.
Zapisujemy i wysyłamy
Dopasujesz kolor okładki (lub tła strony), używając
propozycji z panelu Background po prawej stronie.
Kiedy osiągniesz zadowalający efekt, kliknij przycisk
Create Saved Book. Na koniec, kliknij rozwijaną listę w
pozycji Book na górze po prawej stronie i wybierz opcję
zapisu.
Zapisujemy i wysyłamy Dopasujesz kolor okładki (lub tła strony), używając propozycji z panelu Background po prawej stronie. Kiedy osiągniesz zadowalający efekt, kliknij przycisk Create Saved Book. Na koniec, kliknij rozwijaną listę w pozycji Book na górze po prawej stronie i wybierz opcję zapisu.
6
Zapisujemy i wysyłamy
Dopasujesz kolor okładki (lub tła strony), używając propozycji z panelu Background po prawej stronie. Kiedy osiągniesz zadowalający efekt, kliknij przycisk Create Saved Book. Na koniec, kliknij rozwijaną listę w pozycji Book na górze po prawej stronie i wybierz opcję zapisu.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl