ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Bowens, PocketWizard i Sekonic łączą siły Antoni Żółciak

2014-03-05
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Bowens, PocketWizard i Sekonic łączą siły
Lampy Bowensa, wyzwalacze PocketWizarda i światłomierze Sekonic będą ze sobą sprawniej współpracować dzięki zawarciu nowego sojuszu między tymi markami

S

ystem bezprzewodowego wyzwalania błysku PocketWizard współpracuje już obecnie z zaawansowanymi światłomierzami Sekonic, a poprzez opcjonalny odbiornik, również ze studyjnymi lampami Bowens z serii Gemini R i Pro. Od teraz jednak, wszystkie trzy firmy zadeklarowały bliską współpracę, która ma zaowocować zintegrowanym systemem bezprzewodowego zarządzania błyskiem.

Firmy rozbudziły nadzieje na wspólnie działający pomiar oraz sterowanie i wyzwalanie błysku, ale niestety nie zdradzają konkretnych planów. Na razie przypieczętowaniem partnerstwa jest żółta wersja wyzwalacza  PocketWizard Plus III, która pod względem technicznym nie odbiega od modelu prezentowanego w roku 2012. Oby na różnokolorowych obudowach się nie skończyło...

Świeżo zawiązane partnerstwo to odpowiedź na obecną sytuację na rynku. Każda z trzech firm nie ma teraz ciekawej sytuacji. Sekonic musi bronić się przed odejściem do lamusa, bo szybki podgląd sceny w aparacie cyfrowym, zniechęca do zakupu miernika światła. Z kolei tanie, a jednocześnie dobrze działające "chińskie" wyzwalacze łamią monopol, który do tej pory spoczywał w rękach PocketWizarda - firma w związku z niższą sprzedażą zmuszona była ograniczyć zatrudnienie w dziale odpowiedzialnym za marketing. W końcu Bowens, choć ma wypracowaną markę, na pewno jest świadomy wysokiej popularności tanich lamp ze wschodu, czy nowych technologii jakie wprowadza konkurencja (np. pomiar TTL w lampie studyjnej Profoto).

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl