ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nowe obiektywy szerokokątne Laowa trafiły do sprzedaży

2020-09-14
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nowe obiektywy szerokokątne Laowa trafiły do sprzedaży
W sklepach znajdziemy już trzy najnowsze ultraszerokokątne obiektywy kinematograficzne Venus Optics Laowa

Po udanym obiektywie Laowa 12 mm T2,9 Zero-D Cine, przyszedł czas na trzy nowe modele Venus Optics Laowa: 7,5 mm T2,1 Cine do systemu Micro 4/3, 9 mm T/2,9 Zero-D Cine do Fujifilm X i Sony E oraz 15 mm T2,1 Zero-D do Sony E. O ich premierze pisaliśmy w czerwcu (Venus Optics Laowa prezentuje 3 nowe ultraszerokokątne obiektywy filmowe), teraz są już dostępne w sprzedaży.

Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine powstał w oparciu o fotograficzny odpowiednik. Przy kącie widzenia 110°, przysłonie T2.1 i ogniskowej 7,5 mm, jest on obecnie najszerszym obiektywem do systemu Micro 4/3 na rynku. Z racji mocowania, docenić go powinni zwłaszcza użytkownicy kamer takich jak Blackmagic Pocket 4K, Panasonic G5 czy też Z-Cam E2.

Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine to niewielki i poręczny obiektyw, który pokrywa pole obrazowe Super 35mm, oferując praktycznie zerową dystorsję. Doskonale sprawdzi się w połączeniu z małymi kamerami lub filmującymi aparatami z matrycami APS-C. Waży zaledwie 247 g i ostrzy już przy 12 cm od tematu.

Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D to z kolei pełnoklatkowa konstrukcja dostępna obecnie w wersji z bagnetem Sony E. Jest wyjątkowo jasny, a dzięki konstrukcji Zero-D, jest prawie całkowicie pozbawiony dystorsji, przez co idealnie sprawdzi się podczas nagrywania komercyjnych materiałów architektonicznych, krajobrazowych oraz ujęć z lotu ptaka.

Obiektywy zostały oczywiście wyposażone w standardowe zębatki regulacji ostrości i przysłony, do których łatwo podłączymy systemy follow focus.

Wszystkie trzy nowości, o których tu piszemy są już dostępne w sprzedaży. Obiektyw Venus Optics Laowa 7,5 mm T2,1 Cine z mocowaniem Micro 4/3 Cine, a także Venus Optics Laowa 9 mm T2,9 Zero-D Cine do Sony E lub Fujifilm X kosztują 3199 zł, natomiast 6399 zł przyjdzie nam zapłacić za Venus Optics Laowa 15 mm T2,1 Zero-D z bagnetem Sony E.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl