ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Testy i opinie

Programy i wtyczki do symulowania analogowych efektów [minitest]

2017-10-05
2 komentarzy
16
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Programy i wtyczki do symulowania analogowych efektów [minitest]
Nie tylko dla miłośników stylu vintage. Przyjrzeliśmy się pięciu wtyczkom, dzięki którym w prosty sposób uzyskasz na zdjęciu analogowe efekty!

DxO FilmPack 5 Elite Edition

Cena: ok. 535 zł
System: Windows i MacOS
Kompatybilny z: Lightroom 3 i CC 2015 lub nowszy; Photoshop CS3 i CC lub nowszy; Photoshop Elements 9 lub nowszy; Aperture 3 lub nowszy; DxO OpticsPro 10 lub nowszy
Strona internetowa: www.dxo.com

FilmPack 5 jest dostępny także w wersji Standard Edition za ok. 330 zł, ale jej funkcjonalność jest znacznie ograniczona.

FilmPack wydaje się być atrakcyjną wtyczką szczególnie dla początkujących z uwagi na najbardziej przejrzysty i intuicyjny interfejs spośród wszystkich prezentowanych tutaj aplikacji. FilmPack oferuje 121 efektów, z których ok. 80 emuluje prawdziwe klisze, w tym spory zestaw kultowych oraz także rzadkich błon filmowych. DxO odtwarza cyfrowo wygląd zdjęć naświetlanych na kliszach z niezwykłą wprost dokładnością, choć zauważyliśmy, że odwzorowanie słynnego filmu diapozytywowego Fuji Velvia 50 jest bardzo stonowane. Poza tym wyjątkiem sposób imitowania filmów przez wtyczkę DxO jest naprawdę wyśmienity. Gotowy zestaw ustawień można też w znacznym stopniu dopasować do swoich preferencji: dodając ramkę, efekt zaświetlenia, a nawet ziarno charakterystyczne dla błon filmowych.

Ocena: 4/5

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl