ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Canon EOS 77D - debiutant w nowej kategorii Jan Wodziński

2017-02-15
4 komentarzy
36
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon EOS 77D - debiutant w nowej kategorii
Matryca Dual Pixel, ulepszony procesor obrazu, 45 punktów krzyżowych, a to wszystko w amatorskim aparacie, który otwiera nowy segment lustrzanek

Po udanej premierze zaawansowanej amatorskiej lustrzanki Canon EOS 80D, firma zaskakuje nas wprowadzając aparat, który sytuuje się pomiędzy amatorskimi, "trzycyfrowymi" lustrzankami a bardziej zaawansowanymi modelami z dwoma cyframi w nazwie modelu. Mowa tutaj o aparacie Canon EOS 77D, który ma za zadanie zastapić model 760D.  Jak twierdzi producent, model 77D tworzy nową grupę aparatów, która ma sytuować się pomiędzy prostymi, amatorskimi lustrzankami, a modelami przeznaczonymi dla entuzjastów. Osiągnięto to głównie przez zastosowanie lżejszej i mniej wytrzymałej obudowy, która nie jest już odporna na zachlapania.

Nowa lustrzanka wyposażona została w matrycę APS-C Dual Pixel CMOS o rozdzielczości 24,2 megapiksela. Za przetwarzanie danych z sensora odpowiada nowy procesor obrazu Digic 7, co jest krokiem naprzód w stosunku do modelu 80D. Zakres czułości nowej matrycy wynosi od ISO 100 do 25600 z możliwością rozszerzenia do 51200.

System autofokusa składa się z 45 punktów krzyżowych oraz podwójnie krzyżowego punktu centralnego. Jak deklaruje producent ostrzenie w trybie Live View jest wyjątkowo szybkie - a cały proces trwa zaledwie 0,03 sekundy.

Nowy aparat Canon EOS 77D powinien przypaść do gustu osobom zajmującym się filmowaniem - używając go, możemy kręcić filmy o rozdzielczości Full HD w 60 kl./s, a autofokus zadba o to, żeby wybrany przez nas obiekt, który będzie śledzony, pozostawał zawsze maksymalnie ostry. Canon EOS 77D wyposażony został w górny panel LCD kojarzący się z najbardziej zaawansowanymi modelami lustrzanek. Posiada on także moduł Wi-Fi, NFC oraz Bluetooth.

Cena nowego body wynosić ma 900 dolarów, a wysyłka ma rozpocząć się z końcem marca bieżącego roku.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl