ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Canon PowerShot G9 X Mark II - szybszy i wydajniejszy

2017-01-04
0 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon PowerShot G9 X Mark II - szybszy i wydajniejszy
Canon prezentuje nową, ulepszoną wersję zaawansowanego aparatu kompaktowego PowerShot G9 X Mark II

Canon PowerShot G9 X Mark II jest nową wersją zaprezentowanego w 2015 roku aparatu PowerShot G9 X. Odświeżony kompakt otrzymał przede wszystkim nowy procesor obrazu Digic 7, który umożliwić ma robienie zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych przy zachowaniu dobrej jakości oraz szerokiego zakresu dynamicznego.

Podobnie jak poprzednik, nowy PowerShot wyposażony jest w 1-calową matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela. Aparat jest w stanie robić zdjęcia seryjne z prędkością 8,2 kl./s, zarówno w formacie RAW jak i JPEG. Jest to znacząca poprawa w stosunku do poprzednika, który oferował maksymalna prędkość robienia zdjęć seryjnych na poziomie 1 kl./s.

Nowy Canon PowerShot G9 X Mark II wyposażony został w znane już szkło o ekwiwalencie ogniskowych 28–84 mm i jasności f/2-4,9. Aparat posiada system stabilizacji obrazu o maksymalnej wydajności nawet do 3,5 stopni przysłony. Przydatną funkcją będzie też szybki i sprawny autofokus, który umożliwić ma uzyskanie ostrego obrazu nawet w przeciągu 0,14 sekundy. G9 X Mark II wyposażono także w filtr Auto ND, który ułatwić ma uzyskanie plastycznego efektu bokeh nawet przy bardzo intensywnym oświetleniu.

Odświeżony aparat umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD, posiada także funkcję tworzenie time-lapse'ów. Obsługa aparatu odbywa się głównie przy pomocy dotykowego wyświetlacza LCD, ale także dzięki konfigurowalnemu pierścieniowy otaczającemu obiektyw. Funkcje łączności które oferuje aparat to Wi-Fi, NFC oraz nowo wbudowany moduł Bluetooth o ciągłym działaniu, dzięki któremu można sterować funkcjami urządzenia przy pomocy smartfona lub tabletu. Warto wspomnieć także o możliwości ładowania nowego PowerShota przy pomocy portu USB, co na pewno ułatwi korzystanie ze sprzętu w podróży.

Canon PowerShot G9 X Mark II wejdzie do sklepów w lutym w cenie 529 dolarów.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl