ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Meike 6,5 mm f/2,0 - jasne rybie oko dla bezlusterkowców Jan Wodziński

2017-01-03
0 komentarzy
18
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Meike 6,5 mm f/2,0 - jasne rybie oko dla bezlusterkowców
Niezależny producent Meike zaprezezentował nowy, jasny obiektyw typu fisheye dla bezlusterkowców Sony, Canon, Fujifilm oraz systemu Mikro 4/3

Rozpoczynające się 5 stycznia targi CES, odbywające się w Las Vegas są bardzo dobrą okazją do zaprezentowania swoich produktów przez różnych producentów. Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia swoje nowości prezentuje Meike - niezależny producent obiektywów.

Firma, która przez ostatnie kilka miesięcy zaprezentowała aż 7 szkieł przeznaczonych dla różnorodnych aparatów zaprezentowała tym razem najjaśniejszy obiektyw typu rybie oko w swojej ofercie - Meike 6,5 mm f/2,0, który przeznaczony jest dla bezlusterkowych aparatów z matrycą APS-C oraz Mikro 4/3.

Nowy obiektyw składa się z 6 elementów optycznych ustawionych w 5 grupach, przy czym wszystkie soczewki pokryte są nanopowłokami, które minimalizują odbicia światła. Stałka wyposażona jest w 9 listków przysłony, którą można domknąć do wartości f/22. Przy użyciu nowego obiektywu uzyskamy ostry obraz już od 5 centymetrów, a pole widzenia, które oferuje, wynosi 190 stopni.

Ważący 300 gramów obiektyw, wyposażony w mocowanie Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M lub Mikro 4/3 kosztuje 125 funtów, a zakupić go można w serwisie Amazon. Wraz ze szkłem otrzymamy w zestawie kartę gwarancyjną, przedni oraz tylny dekielek, ściereczkę do czyszczenia a także pokrowiec.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl