ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

GoPro po cichu wycofuje dron Karma Jan Wodziński

2016-11-09
2 komentarzy
8
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
GoPro po cichu wycofuje dron Karma
Z powodu problemów z zasilaniem, producent popularnych kamer sportowych GoPro wycofuje ze sprzedaży swój dron Karma

Od premiery drona Karma minęło około półtora miesiąca - w tym czasie użytkownicy nagrali sporo pięknych filmów, ale także wysłali do GoPro wiele wiadomości, z których wynikało, że bezzałogowiec boryka się ze sporymi problemami z zasilaniem - wiele osób korzystających z urządzenia doświadczyło całkowitego zaniku zasilania, co skutkowało upadkiem i nierzadko uszkodzeniem drona.

Korzystając być może z zaaferowania wyborami prezydenckimi w USA, firma GoPro wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała wycofanie ze sklepowych półek 2500 sztuk "Karmy". Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to dużą liczbą, lecz jak się okazuje - są to wszystkie urządzenia które do tej pory zostały wyprodukowane. W informacjach przedstawionych przez producenta wynika, że nie przewiduje on jakiejkolwiek wymiany wadliwych urządzeń - wszyscy użytkownicy proszeni są o zwrot dronów, a ci, którzy zdecydują się to zrobić mogą oczekiwać zwrotu pieniędzy, lecz nie w pełni sprawnego, nowego urządzenia. Producent zapowiada, że drony wrócą do sprzedaży jak tylko usterka zostanie naprawiona.

Tak poważne problemy z produktem nie są zbyt dobrą wiadomością dla GoPro, które boryka się z kiepskimi wynikami finansowymi, a nadchodzący okres świąteczny, który sprzyja kupowaniu sprzętu elektronicznego jest tuż za rogiem. Ręce z radości zaciera zapewne konkurencja - w szczególności DJI, którego dron Mavic cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a niektóre jego parametry przebijają właściwości GoPro Karma.

Więcej informacji na temat zwrotu drona znajdziecie tutaj.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl