ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus STF-8 - odporna na pogodę lampa makro Jan Wodziński

2016-11-07
0 komentarzy
6
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus STF-8 - odporna na pogodę lampa makro
Na rynek wchodzi dwupalnikowa lampa makro od Olympusa, która jest odporna na mróz, kurz i zachlapania

Olympus pozytywnie zaskakuje liczbą akcesoriów, które dostępne są do jego systemowych aparatów bezlusterkowych Mikro 4/3. Tym razem producent prezentuje nową lampę błyskową, która powinna przypaść do gustu entuzjastom makrofotografii.

Model STF-8 jest zaawansowanym, dwupalnikowym modelem, który oferuje GN 8,5 przy wykorzystaniu dwóch palników (GN 6 przy użyciu pojedynczego palnika). Stosunek mocy między lewym a prawym modułem może być regulowany w stosunku od 1:8 do 8:1, a sama moc błysku jest regulowana w zakresie od 1/1 do 1/128. Nowa lampa wyposażona jest w precyzyjny tryb TTL a także wspiera specjalne tryby Focus Bracketing, Focus Stacking oraz High Res Shot, które dostępne są we flagowych bezlusterkowcach Olympusa - OM-D E-M1 Mark II oraz OM-D E-M1 (bez High Res Shot).

Lampa STF-8 kompatybilna jest z bezprzewodowym system Olympus RC w trybie Commander. W celu optymalnego oświetlenia fotografowanego obiektu, ustawienie palników może być regulowane w zakresie 60 stopni w górę i 40 w dół. Możliwe jest także obracanie ich wokół pierścienia mocującego a także zdjęcie ich z niego, celem ustawienia w pożądanym, optymalnym miejscu.

Odporna na kurz, mróz do -10 stopni Celsjusza oraz zachlapania, lampa błyskowa kompatybilna jest z obiektywami M.Zuiko Digital ED 30 mm f/3,5 Macro, M.Zuiko Digital ED 60 mm f/2,8 Macro oraz M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2,8 PRO.

Lampa Olympus STF-8 będzie dostępna w sprzedaży od stycznia przyszłego roku w cenie 480 dolarów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl