ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Hasselblad True Zoom - moduł z 10-krotnym zoomem do fotografii mobilnej Jan Wodziński

2016-09-01
93 komentarzy
120
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Hasselblad True Zoom - moduł z 10-krotnym zoomem do fotografii mobilnej
Znany producent aparatów średnioformatowych połączył siły wraz z Lenovo - poznajcie Hasselblad True Zoom

Mobilna fotografia od swoich początków borykała się z kilkoma problemami - mała wielkość matryc w telefonach skutkowała ogromnymi szumami przy wysokich czułościach a niskiej jakości soczewki powodowały ogromne dystorsje. Z większością wad udało się uporać, lecz prawdziwy optyczny zoom jest niezwykłą rzadkością w świecie fotografii mobilnej. Hasselblad i Lenovo postanowili zająć się tą kwestią na swój sposób.

Hasselblad True Zoom ma być zasadniczo aparatem cyfrowym w formie nakładki na smartfon Moto Z. We współpracy z urządzeniem Lenovo Moto, True Zoom umożliwi nam robienie zdjęć w formacie RAW z użyciem 10-krotnego zoomu optycznego, co otwiera nowe możliwości w fotografii mobilnej.

Moduł ma wymiary 152,3 x 72,9 x 15,1 mm oraz wagę 145 g. Jest wyposażony w 12-megapikselową matrycę BSI CMOS o wymiarach 1/2,3 cala oraz optyczną stabilizację obrazu, co niewątpliwie przyda się podczas fotografowania przy użyciu długiej ogniskowej. Podczas filmowania dostępna będzie stabilizacja elektroniczna, a samo video może być rejestrowane w rozdzielczości Full HD przy 30 kl./s. Zakres ogniskowych w przeliczeniu na pełną klatkę wynosi od 25 do 250 mm, a maksymalny otwór przesłony - f/3,5. Hasselblad True Zoom pozwala na zapis plików zarówno w formacie JPG jak i RAW (pliki DNG), co otwiera duże pole do popisu przy późniejszej postprodukcji.

Hasselblad True Zoom jest wyposażony także w lampę błyskową. Kolejnym miłym dodatkiem jest znany z aparatów Hasselblada pomarańczowy przycisk spustu migawki, który na pewno będzie naciskało się przyjemniej, niż wirtualny odpowiednik na ekranie.

Urządzenie ma być dostępne we wrześniu w cenie 299 dolarów na stronie Moto oraz 250 dolarów przy zakupie przez sieć Verizon. Więcej informacji znajdziecie na stronie Moto oraz Hasselblada.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl