ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Lomo'Instant Automat - fotografia natychmiastowa w stylu retro Jan Wodziński

2016-08-31
2 komentarzy
38
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Lomo'Instant Automat - fotografia natychmiastowa w stylu retro
Na Kickstarterze ruszyła kampania poświęcona nowemu produktowi od Lomography - aparatowi natychmiastowemu na wkłady Fuji Instax Mini

Entuzjaści tradycyjnych technik fotograficznych mają szansę zdobyć nowy aparat od Lomography - Lomo'Instant Automat, działający na wkłady Fuji Instax Mini. Nowy lomograficzny sprzęt jest promowany jako najbardziej zaawansowany automatyczny "polaroid" wzbogacony w wiele kreatywnych rozwiązań.

Użytkownicy Lomo'Instant Automat dostaną do dyspozycji sprzęt, w którym zarówno szybkość migawki jak i otwór przesłony regulowane będą automatycznie, lecz możliwa będzie korekta ekspozycji w zakresie +/- 1 EV oraz długie naświetlanie - maksymalny czas otwarcia migawki wynosi 30 sekund. Ostrzenie będzie odbywało się przy pomocy systemu strefowego - nowe Lomo będzie posiadało trzy ustawienia: ostrzenie na 0,6 metra, na 1-2 metry oraz na nieskończoność.

Aparat będzie wyposażony we wbudowaną lampę błyskową o liczbie przewodniej 9, nielimitowaną liczbę wielokrotnych ekspozycji a także zdalne sterowanie przez podczerwień, co otworzyć ma przed użytkownikami szereg nowych kreatywnych możliwości. Lomo'Instant Automat posiada wbudowany obiektyw o ogniskowej 60 mm co jest odpowiednikiem 35 mm w aparacie pełnoklatkowym. Użytkownicy będą mieli możliwość umieszczania na obiektywie nakładek - szerokokątnej o polu widzenia 90 stopni i minimalnej odległości ostrzenia wynoszącej 30 cm, fisheye o polu widzenia 170 stopni i minimalnej odległości ostrzenia 10 cm, a także nakładkę makro, gdzie również uzyskamy ostry obraz już w odległości 10 cm od fotografowanego obiektu. Nakładki nakręcane będą na gwint o średnicy 43 mm. Użytkownicy będą mieli także możliwość skorzystania z kolorowych filtrów na lampę błyskową.

Lomo'Instant Automat dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych - Playa Jardin (czarnej), Punalu'u (żółto-niebieskiej), South Beach (bordo) i Bora Bora (białej). Osoby, które zdecydują się wesprzeć kampanię na Kickstarterze będą mogły zakupić aparat w wersji Single bądź Combo, gdzie otrzymają 3 dodatkowe nakładki na obiektyw. Najtańsza opcja, kosztująca 96 dolarów w trybie Early Bird zawiera w sobie aparat w wersji białej lub czarnej, a już za 115 dolarów dostaniemy wersję Combo.

Aby wesprzeć kampanię produktu na Kickstarterze zajrzyjcie tutaj. Zerknijcie także na oficjalną stronę Lomo'Instant Automat.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl