ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Parrot Disco - świat z perspektywy pilota Jan Wodziński

2016-08-24
1 komentarzy
15
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Parrot Disco - świat z perspektywy pilota
Francuska firma Parrot wprowadziła na rynek drona w kształcie samolotu służącego do lotów immersyjnych

Ultralekki uskrzydlony dron Disco jest najnowszym produktem w ofercie firmy Parrot. Jest on przeznaczony do lotów immersyjnych, pozwalających poczuć się operatorowi niczym prawdziwemu pilotowi samolotu - wszystko dzięki goglom VR "Parrot Cockpitglasses" dołączanym do zestawu przez producenta, w których możemy umieścić smartfon i oglądać w nich obraz rejestrowany przez 14-megapikselową przednią kamerę drona.

Dron Parrot Disco
Dron Parrot Disco

Parrot deklaruje, że ich najnowszy produkt charakteryzuje się niezwykłą łatwością lotu. Posiada zautomatyzowany tryb startu i lądowania, a także system wspomagania lotu - operator drona nie musi ręcznie kontrolować prędkości śmigła czy wychylenia lotek - wystarczy, że poruszy drążkiem kontrolera Parrot Skycontroller 2 w danym kierunku, a dron po prostu skręci. Po podłączeniu opcjonalnego modułu sterowania, będzie możliwe także w pełni manualne sterowanie statkiem powietrznym przy użyciu standardowego kontrolera RC.

Kontroler Parrot Skycontroller 2 oraz gogle Cockpitglasses które znajdziemy w zestawie wraz z dronem
Kontroler Parrot Skycontroller 2 oraz gogle Cockpitglasses które znajdziemy w zestawie wraz z dronem

Nowy model drona francuskiej marki charakteryzuje się atrakcyjnymi osiągami: jego maksymalna prędkość wynosi 80 km/h, jest także w stanie utrzymać się w powietrzu przy wietrze do 40 km/h. Wyposażony jest w 14-megapikselową przednią kamerę umożliwiającą nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p oraz przekazywanie obrazu na żywo w rozdzielczości do 720p. Pojemność pamięci drona wynosi 32 GB, maksymalny czas lotu na jednym ładowaniu - 45 minut a maksymalny zasięg teoretyczny - 2 kilometry. W zestawie, kosztującym 1299 euro oprócz samego Disco dostaniemy także kontroler Skycontroller 2 oraz gogle VR Cockpitglasses.

Więcej informaccji możecie znaleźć na stronie producenta.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl