ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujifilm X-Pro2 - nowy samiec alfa systemu X Antoni Żółciak

2016-01-15
0 komentarzy
20
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujifilm X-Pro2 - nowy samiec alfa systemu X
Po 4 latach od premiery X-Pro1, Fujifilm wprowadza na rynek jego następcę. X-Pro2 ma mnóstwo nowych rozwiązań, w tym nową matrycą 24 Mp

Fujifilm X-Pro2 został oparty na 24,3-megapikselowej matrycy CMOS formatu APS-C. Układ X-Trans III zapewnia redukcję efektu mory i fałszywych kolorów bez potrzeby stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. W parze z sensorem pracuje też procesor, który - względem poprzedniej generacji - ma działać zauważalnie szybciej. Wzrosła prędkość zapisu danych, skrócono czas uruchamiania bezlusterkowca (wynosi ona teraz 0,4 s) i zwiększono prędkość wykonywania zdjęć seryjnych (do 8 kl./s).

Fujifilm deklaruje ponadto, że zastosowanie jednostki o wyższej mocy obliczeniowej pozwoliło na uzyskanie niższego poziomu szumów (do ISO 12800) i szybszego autofokusa, który oparty jest na detekcji fazy i może pochwalić się 273 punktami ostrości, pokrywając ok. 40 proc. obszaru obrazu. 77 punktów działa na zasadzie detekcji fazy, pozostałe - detekcji kontrastu.

Fujifilm X-Pro2 to również hybrydowy wizjer (Multi), łączący zalety elektronicznego i optycznego celownika. W porównaniu do wizjera z kompaktu X100, który pojawił się w 2011 roku, dostajemy tu m.in. funkcję automatycznego przełączania powiększenia celownika w zależności od użytego obiektywu i wykorzystania elektronicznego dalmierza (ERF).

Bezlusterkowiec zyskuje też na nowej migawce szczelinowej (żywotność do 150 tys. cykli) o najkrótszym czasie otwarcia równym 1/8000 s i czasie synchronizacji z błyskiem wynoszącym do 1/250 s. X-Pro2 może rejestrować także wideo w jakości Full HD (60/50/30/25/24p) z kodowaniem MP4/H.264.

Kadrowanie odbywa się przy pomocy 3-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 1,62 Mp. Do dyspozycji są także dwa gniazda kart SD. Co ważne, aparat jest odporny na niekorzystne warunki pogodowe - uszczelniono go w 61 punktach. Zadbano też o jego wytrzymałość, konstruując korpus z czterech elementów stopu magnezu.

Warto również wspomnieć o nowościach programowych. W prezentowanym dziś modelu pojawia się odświeżony interfejs użytkownika, filtr symulujący film analogowy ACROS oraz tryb dodawania do naszych kadrów analogowego ziarna. Miłośnicy transferu bezprzewodowego skorzystają natomiast z obecności modułu Wi-Fi i aplikacji Fujifilm Camera Remote, dostępnej w AppStore i Google Play.

Wymiary flagowego korpusu systemu X to 140,5 x 82,8 x 45,9 mm przy wadze 495 gramów (z akumulatorem NP-W126).

Do aparatu będzie można również dokupić kilka akcesoriów, takich jak uchwyt pionowy MHG-XPRO2 czy skórzany pokrowiec BLC-XPRO2.

Fujifilm X-Pro2 został wyceniony na 1699,95 USD.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl