ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

BenQ BL2420U - fotograficzny monitor 4K Antoni Żółciak

2016-01-12
4 komentarzy
38
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
BenQ BL2420U - fotograficzny monitor 4K
BenQ BL2420U to 24-calowy monitor z matową matrycą IPS o rozdzielczości 3840 x 2160, którego zalety docenią projektanci, fotografowie i osoby związane z produkcją filmową

Nowy BenQ BL2420U promowany jest jako sprzęt dla inżynierów i projektantów, którzy najczęściej pracują z systemami CAD/CAM, dla twórców animacji i wizualizacji czy też montażystów filmowych. Warto jednak zauważyć, że dzięki matowej powłoce, jaką pokryto matrycę IPS, wysokiej rozdzielczości i stuprocentowym pokryciem palety sRGB, monitor może sprawdzić się też w zastosowaniach fotograficznych.

Proporcje ekranu wynoszą 16:9, a 3840 pikseli w poziomie i 2160 w pionie zapewnia sporą przestrzeń roboczą. W parze z przekątną 24 cali otrzymujemy gęstość pikseli na poziomie aż 186,69 ppi. Ma to przełożyć się na bardziej klarowny, szczegółowy i ostry obraz. Plusami są ponadto szerokie kąty widzenia (178° w obydwu osiach) oraz zgodność ze standardem HDTV Rec. 708. Jasność jest tu standardowa i wynosi ok. 300 cd/m2.

O komfort pracy z BL2420U zadbano przez dodanie czujnika natężenia oświetlenia zastanego, dzięki któremu intensywność podświetlenia dostosowana jest automatycznie. Producent podkreśla, że postarano się również o niską emisję niebieskiej składowej widma oraz implementację niemigających diod LED pod matrycą.

Na ergonomię też nikt narzekać raczej nie będzie. Możemy regulować wysokość podstawy, pochylać cały monitor lub korzystać z funkcji pivot, czyli obrotu do pozycji portretowej. Wąskie ramki panelu, z kolei, pozwolą na estetyczne zbudowanie wielomonitorowego stanowiska pracy.

BenQ BL2420U to również kilka ciekawostek programowych. Aplikacja Display Pilot pozwoli na precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej użytkowanej przez nas aplikacji i samoczynną ich zmianę po uruchomieniu danego programu. Znajdziemy tu ponadto tryby PiP (Picture-in-Picture) i PbP (Picture-by-Picture), zapewniające opcję wyświetlania sygnału z dwóch komputerów, konsol czy kamer.

Monitor jest już dostępny w sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2390 złotych - za tę kwotę, poza samym urządzeniem, otrzymujemy też 3-letnią gwarancję realizowaną w systemie door-to-door.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl