ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sony A7S II - druga generacja bezlusterkowca dla filmowców Krzysztof Mularczyk

2015-09-11
3 komentarzy
24
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sony A7S II - druga generacja bezlusterkowca dla filmowców
Firma Sony zaprezentowała A7S II - następcę pełnoklatkowego bezlusterkowca z rozbudowanymi funkcjami filmowymi i nagrywaniem 4K

Najnowszy Sony A7S II - następca zaprezentowanego w kwietniu ubiegłego roku modelu A7S - to nadal pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 12 Mp, która umożliwia rejestrowanie obrazu przy czułości ISO 409 600, ale teraz stabilizowana ze skutecznością 4,5 EV i oferująca szerszy zakres tonalny.

Odmieniono także ergonomię. Korpus A7S II wydaje się być wzorowany na konstrukcji niedawno prezentowanego modelu A7R II, od którego przejął także wizjer (2,4 Mp) i odchylany wyświetlacz. Jest też nowy autofokus oparty detekcji kontrastu (169 pól), który według specyfikacji jest nawet bardziej czuły w słabych warunkach oświetleniowych od najnowszego systemu AF w Sony A7R II.

Kluczową różnicą w stosunku do pierwszej generacji A7S jest jednak sposób nagrywania filmów w rozdzielczości 4K - teraz będzie się to odbywać bezpośrednio na kartę pamięci aparatu, bez potrzeby podłączania zewnętrznego rekordera. Do dyspozycji jest także rozbudowany zestaw profesjonalnych funkcji filmowych: S‑Gamut3.Cine/S-Log3, nowa funkcja Gamma Display Assist, ulepszony tryb Zebra, zapis filmu Full HD przy 120 kl./s do wyświetlenia w 4-/5-krotnie zwolnionym tempie oraz odczyt wszystkich pikseli pełnoklatkowej matrycy bez ich łączenia w grupy.

Sony A7S II pojawi się w sprzedaży w listopadzie 2015 w cenie ok. 3400 euro.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl