ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Uszczelniony M.Zuiko ED 14-150 mm f/4-5,6 II i zapowiedź trzech nowych szkieł Maciej Zieliński

2015-02-05
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Uszczelniony M.Zuiko ED 14-150 mm f/4-5,6 II i zapowiedź trzech nowych szkieł
Olympus odświeżył konstrukcję uniwersalnego zooma 14-150 mm oraz zapowiedział na rok 2015 trzy ciekawe obiektywy Micro 4/3

Szeroki zakres ogniskowych odpowiadający rozpiętości 28-300 mm dla pełnej klatki sprawia, że obiektyw Olympus M.Zuiko ED 14-150 mm f/4-5,6 II idealnie sprawdza się jako spacerowy zoom oferujący zarówno szeroki kąt jak i solidne zbliżenie. Waży zaledwie 285 g, ma 83 mm długości i 63,5 mm średnicy. Obudowa jest przy tym odporna na warunki atmosferyczne.

Wybrane elementy obiektywu pokryto powłoką Olympus ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), które mają minimalizować ryzyko występowania flar i duszków. W obiektywie zastosowano ponadto bardzo cichy mechanizm ustawiania ostrości MSC co docenią również fani filmowania. Minimalna odległością nastawienia ostrości 50 cm i współczynnikiem powiększenia 10,7x.

Obiektyw (pokrowiec w zestawie) dostępny będzie w kolorze czarnym pod koniec lutego w cenie 2890 zł. Rejestrując go w serwisie MyOlympus można będzie przedłużyć za darmo standardową gwarancję o dodatkowe sześć miesięcy.

Trzy modele PRO w 2015 r. – Olympus zapowiada nowe obiektywy

Latem na rynku pojawi się obiektyw typu rybie oko, do końca roku do sprzedaży mają trafić również nowy szerokokątny zoom i stosunkowo jasna, stałoogniskowa "trzysetka".

Wygląda na to, że jako pierwszy zadebiutuje superjasny M.Zuiko Digital ED 8 mm Fisheye f/1,8 PRO, zapełniając lukę w ofercie optyki M.Zuiko dla systemu Micro 4/3. Producent nie zdradza szczegółów konstrukcji optycznej, deklarując jedynie, że będzie on bardzo lekki, kompaktowy, oraz wykonany z typową dla serii PRO starannością. Można więc przypuszczać, że będzie to konstrukcja uszczelniona idealna do współpracy z korpusami Olympus OM-D. Pole widzenie nie będzie rekordowo szerokie, (ekwiwalent 16 mm dla pełnej klatki), ale uwagę zwraca rekordowa w tego typu optyce jasność f/1,8, co pozwoli na korzystanie z niższych czułości podczas fotografowania w słabym świetle.

Póki co, niewiele wiemy również na temat nowego szerokokątnego zooma M.Zuiko Digital ED 7-14 mm f/2,8 PRO. Zakres ogniskowych to ekwiwalent ogniskowych 14-28 mm (dla pełnej klatki) przy stałej jasności f/2,8. Ponownie będzie to lekki i kompaktowy, odporny na kurz i zachlapania.

Trzecia spodziewana premiera to superteleobiektyw M.Zuiko Digital ED 300 mm f/4 PRO. Jak informuje producent, obiektyw jest obecnie w fazie rozwojowej, ale możemy spodziewać się jakości wykonania i właściwości optycznych na najwyższym poziomie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl