ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Testy i opinie

Nikon D810 [test w DCP] Maciej Zieliński

2014-09-03
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon D810 [test w DCP]
Następca zaawansowanych modeli D800/D800E to nowa matryca, szybszy AF, poprawiona ergonomia i wydajność pracy. Czy Nikon D810 jest dziś najlepszą kompaktową pełną klatką na rynku?

D800/D800E bez wątpienia był dla Nikona modelem przełomowym, z którym producent wiązał duże nadzieje. Nowa flagowa lustrzanka przesuwała granice rozdzielczości matrycy i możliwości wideo, kusiła zaawansowanymi funkcjami i solidną, uszczelnioną konstrukcją. Użytkownicy narzekali jednak na problemy z autofokusem, drgania powodujące spadek ostrości, odmienną kolorystykę (co komplikowało pracę na dwa korpusy, np. z D700), brak małych RAW-ów, czy przekłamania kolorystyczne ekranu LCD, które miały utrudniać ocenę balansu bieli.

Nikon uznał więc, że nie ma na co czekać i już w 2 lata od premiery D800 (czyli dość szybko w tym segmencie) zaprezentował jego odświeżoną wersję – tym razem jeden korpus z pozbawioną filtru AA, przeprojektowaną matrycą, nowym procesorem EXPEED 4, układem AF z profesjonalnego D4S, natywnym ISO 64, poprawionym mechanizmem migawki, oraz możliwością zapisu 9-milionowych plików sRAW. Czy ta korekta przybliżyła najnowszego Nikona D810 do ideału? Przekonajmy się!

Pełny test przeczytacie we wrześniowym wydaniu Digital Camera Polska!

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl