ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Genesis Stroboss 58c - systemowa lampa zasilana własnym akumulatorem

2014-06-25
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Genesis Stroboss 58c - systemowa lampa zasilana własnym akumulatorem
Lampa błyskowa Genesis Stroboss 58c
Na rynek wchodzi nowa lampa błyskowa Genesis Stroboss 58c w pełni kompatybilna z systemem błysku systemu Canon

Systemowa lampa błyskowa Genesis Stroboss 58c jest pierwszą lampą reporterską na rynku zasilaną akumulatorem litowo-jonowym. Jego pojemność, wynosząca 2000 mAh, pozwala na jednym ładowaniu wykonać do 650 błysków z pełną mocą. Jego powtórne ładowanie trwa 3 godziny. Genesis Stroboss 58c, współpracując z aparatami Canon w systemie E-TTL/E-TTL II, pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie funkcje aparatu takie jak: synchronizacja błysku na pierwszą i drugą kurtynę, synchronizacja błysku z krótkimi czasami migawki (nawet do 1/8000 s), korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego oraz blokadę ekspozycji. Ma ponadto ruchomą głowicę i pracuje w zakresie zoomu od 24 do 105 mm. Po zastosowaniu wbudowanej szerokokątnej nakładki lampa rozsyła światło dla ogniskowej 14 mm. W głowicy znajduje się także dodatkowy, wysuwany biały ekran odbijający światło.

Genesis Stroboss 58c może być używana jako lampa wyzwalająca (Master) lub wyzwalana (Slave) w systemie bezprzewodowego sterowania błyskiem w aparatach Canon. Dzięki temu można ją bez przeszkód łączyć z innymi lampami pracującymi w tym systemie. Ponadto możliwe jest sterowanie lampą i synchronizacja błysku (do czasu sync aparatu, max 1/250s) z użyciem radiowego sterownika Genesis Stroboss Navigator. Wykorzystuje on fale radiowe (433 MHz) i umożliwia pracę na jednym z 16 kanałów. Stroboss Navigator zapewnia możliwość dzielenia lamp na grupy (maksymalnie do 16 grup) oraz zdalnej regulacji mocy błysku i wyzwolenia błysku testowego. Najkrótszym czasem otwarcia migawki z jakim może być użytkowany Stroboss Navigator jest 1/250s. Zestaw Genesis Stroboss Navigator składa się z nadajnika zasilanego dwiema bateriami rozmiaru AA 1.5V oraz odbiornika, który czerpie energię z portu radiowego znajdującego się w lampie. Lampa Genesis Stroboss 58c może być też wyzwalana z użyciem fotoceli (w trybie standardowym lub z pominięciem przedbłysków pomiarowych). Ponieważ lampa ma standardową stopkę typu ISO oraz gniazdo Jack 2.5 mm, możliwe jest wykorzystywanie wyzwalaczy radiowych innych marek.

Specyfikacja lampy Genesis Stroboss 58c

  • współpraca z aparatami marki Canon w systemie pomiaru błysku E-TTL i E-TTL II (HSS, korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego, blokada ekspozycji, wyzwolenie błysku na pierwszą i drugą kurtynę migawki, kontrola poprzez menu aparatu),
  • pełna zgodność z systemem bezprzewodowego sterowania lampami błyskowymi Canon E-TTL Wireless Flash (Master, Slave),
  • radiowe sterowanie i wyzwalanie lampy w systemie Genesis Stroboss Navigator (do 4 kanałów, 16 grup),
  • możliwość wyzwalania za pomocą wbudowanej fotoceli lub poprzez złącze Jack 2.5mm
  • zasilanie z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2000 mAh, która zapewnia zapas energii na wykonanie do 650 błysków pełną mocą lampy oraz czas ładowania (<1,5s),
  • siła błysku (GN 58) i stabilna temperatura barwowa (5600K ± 200K),
  • pełna kontrola nad mocą błysku w trybie manualnym (regulacja od 1/1-1/128 mocy w krokach co 1/3 działki EV),
  • ruchoma głowica palnika (od 0° do 360° w poziomie, od -7° do 90° w pionie),
  • zakres zoomu palnika (24-105 mm) oraz wbudowany panel rozpraszający światło (do 14 mm),
  • możliwość aktualizacji firmware poprzez złącze USB.

Sprzedawany komplet zawiera: lampę Genesis Stroboss 58c, akumulator Genesis VB-18, ładowarkę Genesis VC-18 i kabel zasilający, podstawkę, pokrowiec. Opcjonalnie dostępna jest ładowarka samochodowa.

Lampa błyskowa Genesis Stroboss 58c będzie dostępna w sklepach w cenie 679,- zł (sugerowana cena detaliczna z VAT).

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl