ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Aktualizacja CC - co nowego w Lightroomie i Photoshopie? [wideo] Antoni Żółciak

2014-06-20
0 komentarzy
19
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Aktualizacja CC - co nowego w Lightroomie i Photoshopie? [wideo]
Najnowsza aktualizacja Creative Cloud to nie tylko nowe funkcjonalności, ale też podkreślenie technologii mobilnej w fotografii

Adobe wprowadziło właśnie sporo zmian do swojej platformy Creative Cloud. Aktualizacje i nowości objęły oczywiście segment foto. Po pierwsze - oficjalnie ogłoszono stałą dostępność planu subskrypcyjnego za 12,29 EUR miesięcznie przy podpisaniu rocznego zobowiązania. Dotychczas pakiet składający się z Lightrooma 5 i Photoshopa CC pozostawał w ofercie jako propozycja promocyjna, której termin zakończenia przesuwano z miesiąca na miesiąc.

Lightroom dostępny dla iPhone’a

Firma udostępniła ponadto w AppStore aplikację Lightroom Mobile dla iPhone’a. Jej funkcjonalność jest identyczna, jak w przypadku tytułu pisanego pod kątem iPada - szerszy opis znajdziecie tutaj, a sam program ściągniecie stąd.

Photoshop Mix, czyli zgrabne odczytywanie PSD na iPadzie

Skoro już jesteśmy przy tablecie Apple, warto wspomnieć o premierze Photoshopa Mix. Opublikowana po konferencji z 18 czerwca aplikacja pozwoli na odczytywanie plików PSD, rozróżnianie pojedynczych warstw, współpracę z mobilnym Lightroomem, a także edytowanie tych zdjęć, które znajdziemy we wbudowanej pamięci iPada, chmurze Creative Cloud bądź na naszym profilu facebookowym.

Do dyspozycji użytkowników oddane zostały podstawowe narzędzia obróbki graficznej, od automatycznej poprawy niektórych parametrów ekspozycji, po możliwość nałożenia preinstalowanych filtrów kolorystycznych. Co ważne, obrazy edytowane w Photoshopie Mix będzie można przenieść później do Photoshopa CC celem kontynuowania pracy.

Usprawnienia w Photoshopie CC

Adobe uzupełniło swój flagowy produkt o kilka nowych narzędzi, spośród których najbardziej istotnym może okazać się "Focus Area" - program ułatwi tworzenie maski przez automatyczne zaznaczenie obszarów ostrości, przez co w prostszy sposób będziemy w stanie edytować kadry z płytką głębią. Wśród kolejnych nowości znalazły się m.in. "Path Blur" i "Spin Blur", mające za zadanie imitować efekt ruchu na zdjęciach.

W tym miejscu znajdziecie kompletny opis zmian wprowadzonych w Photoshopie CC.

Lightroom 5.5 i Camera Raw 8.5

W zaktualizowanych wydaniach Lightroomawtyczki Camera Raw pojawiły się nowe profile optyczne oraz wsparcie dla kolejnych modeli aparatów. Samego Lightrooma wzbogacono ponadto o głębszą integrację z usługami mobilnymi przez synchronizację oznaczeń gwiazdkami i sortowania poszczególnych plików. Co więcej, wersję 5.5 zainstalujemy bezpośrednio z panelu Creative Cloud, bez konieczności ręcznego ściągania plików z witryny Adobe.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl