ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon AF-S 400 mm f/2,8E FL ED VR - lżejsza i szybsza wersja profesjonalnego teleobiektywu Krzysztof Mularczyk

2014-05-14
30 komentarzy
156
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon AF-S 400 mm f/2,8E FL ED VR - lżejsza i szybsza wersja profesjonalnego teleobiektywu
Firma Nikon poinformowała o nowej wersji obiektywu AF-S 400 mm f/2,8 i telekonwertera 1,4x

Nowa wersja obiektywu o oznaczeniach Nikkor AF-S 400 mm f/2,8E FL ED VR jest przede wszystkim odczuwalnie lżejsza od poprzednika o ponad 600 gramów (obecnie waży 3800 g). Producent podkreśla również szybszy autofokus i lepszą dokładność ekspozycji dzięki elektromagnetycznej przysłonie. W obiektywie pojawił się też zupełnie nowy tryb redukcji drgań SPORT, który ma gwarantować zachowanie stabilnego obrazu podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów i uzyskać szybkość zdjęć seryjnych oraz opóźnienie wyzwolenia zbliżone do wartości osiąganych przy wyłączonej redukcji drgań.

Nowo zaprojektowany układ optyczny obejmuje 16 soczewek w 12 grupach (w tym dwie soczewki z fluorytu i dwie soczewki ze szkła ED). Poza lepszą jakością optyczną, zastosowanie dwóch przednich soczewek z fluorytu sprawiło, że przednia część obiektywu jest lżejsza, dzięki czemu środek ciężkości przesuwa się do tyłu, co zapewnia komfortową obsługę i stabilne działanie. Obiektyw jest wyposażony także w ochronną soczewkę meniskową i dostarczany z filtrem neutralnym. Z tyłu obiektywu znajduje się uchwyt na filtry.

Udoskonalenia ergonomiczne objęły pierścień kołnierza statywu, który zawiera obecnie łożyska umożliwiające płynne przełączanie między orientacją poziomą i pionową. Korpus jest oczywiście uszczelniony. Obiektyw jest wyposażony w gniazdo do mocowania zabezpieczającego przed kradzieżą i dostarczany z solidnym futerałem CT-405, zapewniającym wygodny i bezpieczny transport.

Ten obiektyw to oczywiście propozycja dla fotografów przyrody, sportowych i fotoreporterów. Wraz z nim zaprezentowano trzecią generację telekonwertera 1,4x. Nikon TC-14E III pozwala wydłużyć ogniskową o czynnik 1,4x przy jednoczesnym zmniejszeniu jasności obiektywu o 1 EV, czyli np. po podłączeniu go do najnowszej "czterysetki" otrzymujemy zestaw o ogniskowej 560 mm i maksymalnym świetle f/4.

Nikon Nikkor AF-S 400 mm f/2,8E FL ED VR znajdzie się w sprzedaży w sierpniu w cenie blisko 12 tyś. dolarów. Telekonwerter ma kosztować około 500 dolarów.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl