ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

11/2013

11/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Wideo-kursy na płycie CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.16 - Podstawy obsługi aparatu
  • Szkoła Photoshopa
 

Redaktor naczelny poleca

W tym numerze postawiliśmy sobie za cel wyleczyć Was z najczęściej spotykanych u fotografów złych nawyków. Przygotowaliśmy praktyczny poradnik, który pomoże Wam zrobić własny rachunek sumienia. Wskazujemy i podpowiadamy, jak unikać tych najczęściej popełnianych błędów. Dowiecie się jak dobierać parametry, by nie spędzać długich godzin w programach graficznych i o czym należy pamiętać, komponując ujęcia. To proste sztuczki, które sprawią, że Wasze zdjęcia będą jeszcze lepsze. Oprócz tego jak zawsze mamy dla Was sporo inspiracji: 10 pomysłów na jesienne zdjęcia, wywiad z laureatem konkursu Red Bull Illume Danem Voitechem i jednym z najwybitniejszych polskich fotografów Wojtkiem Wieteską. A w strefie sprzętu testy: Olympusa OM-D E-M1, Samsunga NX2000, Instaxa mini 90 i Lumiksa G6!

Strefa sprzętu

Fotonews
Fotonews

Najciekawsze premiery sprzętowe, czyli przegląd rynkowych nowości. Wśród nich nowe lustrzanki Canona i Pentaksa, bezlusterkowce Fujifilm, Samsunga i Pentaksa oraz kompakty i najnowsze obiektywy.

Fujifilm Instax 90 Neo Classic
Fujifilm Instax 90 Neo Classic

Najnowszy Instax mini to nie tylko świetna stylistyka, ale również lepsze wykonanie i nowe funkcje. Sprawdziliśmy, co potrafi ten designerski maluch!

Lubisz smartfony? Poznaj NX2000!
Lubisz smartfony? Poznaj NX2000!

Mały ale wygodny, obsługiwany głównie za pomocą dotykowego ekranu. Z matrycą APS-C, wymienną optyką i łącznością Wi-Fi. Czy nowy Samsung NX2000 wyznacza kierunek rozwoju amatorskich bezlusterkowców?

Lumix wszystkomający
Lumix wszystkomający

Panasonic G6 przypomina małą amatorską lustrzankę, ale w rzeczywistości to zaawansowany bezlusterkowiec, który kryje w sobie szereg ciekawych funkcji. Zobaczcie, jak się spisuje w praktyce i co ma do zaoferowania!

Żarty się skończyły
Żarty się skończyły

Olympus OM-D E-M1 to najbardziej zaawansowany bezlusterkowiec na rynku. Ergonomiczny, uszczelniony, i superszybki, jest jednocześnie znacznie mniejszy i lżejszy od profesjonalnych lustrzanek. Czy może już z nimi konkurować?

Spacerowe superzoomy
Spacerowe superzoomy

Szukasz uniwersalnego obiektywu na każdą okazję? W tym miesiącu testujemy dla Was najciekawsze kompaktowe superzoomy warte swojej ceny!

Inspiracje

Hot shots
Hot shots

Zobaczcie najlepsze zdjęcia naszych Czytelników!

Fotograf w podróży
Fotograf w podróży

Kolejne niesamowite zdjęcie i kolejna wspaniała oraz pouczająca historia. Zachęcamy do przeczytania fotofelietonu Jacka Boneckiego.

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Tylko w Digital Camera – Dan Vojtech
Tylko w Digital Camera – Dan Vojtech

Specjalizuje się w fotografi i sportów freestylowych - właśnie zgarnął pierwszą nagrodę w kategorii New Creativity w konkursie Red Bull Illume. Razem z nim zaglądamy za kulisy najciekawszych sesji i zastanawiamy się, co jest najważniejsze w fotografowaniu sportowych wyczynów.

Wywiad Digital Camera – Wojtek Wieteska
Wywiad Digital Camera – Wojtek Wieteska

Jestem z Polski to projekt życia Wojtka Wieteski, jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. Pokazuje, jak zmieniał się kraj, ale również jak zmieniała się fotografi czna percepcja autora na przestrzeni trzech ostatnich dekad. Jaka jest Polska Wieteski? Spytała Go o to Olga Drenda.

Portret odciśnięty w tekście
Portret odciśnięty w tekście

"Mnie już nie inspirują zdjęcia, inspirują mnie ludzie, którzy z pokorą potrafią je wykorzystać do głęboko przemyślanych celów, które mają szansę pozostać w pamięci dłużej niż dzień, po przeglądzie netu przy porannej kawie" - kolejny odcinek przemyśleń Jacka Gąsiorowskiego.

Warsztat

Temat numeru – Zmień swoje złe nawyki!
Temat numeru – Zmień swoje złe nawyki!

Podpowiadamy, jak uniknąć typowych problemów, abyś mógł uzyskać jak najlepsze rezultaty od razu za pierwszym razem

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze dowiecie się m.in. jak przywieźć dobre zdjęcia z zagranicznych wojaży, używać połówkowego filtru szarego, stworzyć trójwymiarowe zdjęcia, czy jak fotografować w trybie manualnym.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze uczymy się jak jak stosować technikę tonowania dwubarwnego, stworzyć bibliotekę gotowych ustawień i odnowić stare zniszczone fotografie.

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. czy warto stosować ISO Auto, ile sprzętu można zabrać do samolotu, jak usunąć ludzi ze zdjęcia, który z szerokokątnych obiektywów warto kupić.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl