ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Borys Makary - sesja zdjęciowa w Nowym Jorku

2013-06-26
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Borys Makary - sesja zdjęciowa w Nowym Jorku
fot. Borys Makary
Sierpniowe popołudnie, Meatpacking District Nowy Jork, jesteśmy w trakcie sesji zdjęciowej do przygotowywanego edytorialu.

Borys Makary (www.bmakary.com), ekonomista i fotograf mody, wykładowca Akademii Fotografii. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridga oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Pracował jako fotograf dla jednej z największych agencji modelek IMG Models w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena (asystenta Helmuta Newtona). Aktualnie współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi, agencjami modelek oraz magazynami modowymi w kraju i za granicą. Opowiedział nam jak zrobił to zdjęcie!

"Pracujemy z modelką, która dzięki swoim rodzicom - mamie będącej czystej krwi Indianką i ojcu Irlandczykowi - oprócz nietypowej urody, ma również bagatela - 184 cm wzrostu. Jak zwykle w sierpniu w NYC, żar leje się z nieba, tłumy ludzi przechodzą ulicą, a kierowcy stojący w korku trąbią z byle powodu.

Do tego konkretnego zdjęcia musieliśmy "wykorzystać" taksówkę, co w tych warunkach było nie lada wyzwaniem. Wszystkie charakterystyczne żółte pojazdy były albo zajęte, albo się spieszyły. W końcu nam się udało! Zdjęcie zostało wykonane na skrzyżowaniu, więc zatrzymana do niego taksówka oznaczała zatrzymany ruch. Rozbrzmiały klaksony. A my? Do dzieła! Modelka podbiega do taksówki, asystent wybiega ze światłem, stylista trzyma blendę... Kilka szybkich ujęć i gotowe!

Zdjęcie wykonałem aparatem Canon 5D mark II, z obiektywem Canon 135/2L, przy użyciu mobilnego generatora Profoto z jednym beauty dish'em, w celu naświetlenia modelki oraz blendy redukującej cienie z tego "ostrego" światła. W trybie manualnym (M) ustawiłem czułość na ISO 100, czas na 1/125 s i przysłonę na f/2,5 by uzyskać małą głębię ostrości i ładną separację modelki od tła".

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl