ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

"Treasures of Zakynthos" - poklatowy film Macieja Tomków Krzysztof Mularczyk

2015-03-04
39 komentarzy
376
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
"Treasures of Zakynthos" - poklatowy film Macieja Tomków
fot. Maciej Tomków
Maciej Tomków stworzył wyjątkowy timelapse o greckiej wyspie Zakynthos. Zapraszamy do obejrzenia filmu, oraz materiału zakulisowego!

Dobrze wykonane filmy poklatkowe czyli tzw timelapse'y ogląda się niezwykle przyjemnie. Ale czy zastanawiamy się ile pracy wymaga stworzenie tak krótkiego klipu? Maciej Tomków, producent i operator filmowy, w ubiegłym roku wyprodukował niezależny film timelapse o jednej z najpiękniejszych wysp greckich - Zakynthos. Niedawno odbyła się jego premiera.

Film "Treasures of Zakynthos" to zrealizowana w całości w technice timelapse podróż po najpiękniejszych zakątkach wyspy. Niektóre z nich są typowymi atrakcjami turystycznymi, inne to miejsca wyjątkowe, ciche i magiczne. Prawdziwymi skarbami okazują się być te nieeksplorowane masowo. Dzięki temu filmowi widz jest w stanie doświadczyć niezwykłego charakteru oraz magii nietuzinkowych greckich krajobrazów.

Imponujące ujęcia wymagały jednak ogromnego nakładu pracy. Maciej Tomków zdradził nam, że w trakcie 4 wyjazdów spędził na Zakynthos 840 godzin przemierzając po niej łącznie 2000 km. Materiał, który zgromadził w trakcie 28 dni zdjęciowych wymagał od niego aż 380 godzin postprodukcji. Do realizacji zdjęć użył lustrzanek Canon EOS 6D, EOS 5D Mark III i Mark II oraz EOS 7D, zaś do programowania ruchu kamery sprzętu DitoGear - łącznie to około 100 kg sprzętu!

Kulisy projektu "Treasures of Zakynthos"

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl